FIFA krijgt nog eens 92 miljoen terug uit corruptiezaken
NEW YORK (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA en enkele bonden die daaronder vallen krijgen nog eens 92 miljoen dollar terug als compensatie voor gemiste inkomsten vanwege diverse corruptiezaken. De Amerikaanse justitie doet al jaren onderzoek naar corruptie in de voetbalwereld en liet in 2015 bij het FIFA-congres in Zürich diverse bestuurders oppakken. Het geld waarmee ze zich hadden verrijkt via gesjoemel met de verkoop van media- en marketingrechten voor grote toernooien, wordt door de Amerikanen verdeeld onder de 'slachtoffers'.
In augustus vorig jaar kreeg de FIFA al 201 miljoen dollar terug. Nu volgt een bedrag van 92 miljoen, omgerekend 88 miljoen euro. Dat geld gaat naar de FIFA, de Zuid-Amerikaanse bond Conmebol en de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied. Ook enkele nationale voetbalbonden ontvangen een deel van dat bedrag.
De grootschalige corruptiezaak kwam zeven jaar geleden naar buiten rond de voorzittersverkiezing bij de FIFA. Diverse bobo's werden in hun hotel in Zürich opgepakt. De affaire leidde uiteindelijk tot het vertrek van de toenmalige FIFA-voorzitter Sepp Blatter.
De Amerikaanse justitie heeft sindsdien al ruim vijftig mensen uit meer dan twintig landen aangeklaagd in de zaak. Van de betrokken voetbalbobo's bekende een groot deel schuld.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
13 uur geleden