FIFA krijgt nog eens 92 miljoen terug uit corruptiezaken
NEW YORK (ANP) - De mondiale voetbalfederatie FIFA en enkele bonden die daaronder vallen krijgen nog eens 92 miljoen dollar terug als compensatie voor gemiste inkomsten vanwege diverse corruptiezaken. De Amerikaanse justitie doet al jaren onderzoek naar corruptie in de voetbalwereld en liet in 2015 bij het FIFA-congres in Zürich diverse bestuurders oppakken. Het geld waarmee ze zich hadden verrijkt via gesjoemel met de verkoop van media- en marketingrechten voor grote toernooien, wordt door de Amerikanen verdeeld onder de 'slachtoffers'.
In augustus vorig jaar kreeg de FIFA al 201 miljoen dollar terug. Nu volgt een bedrag van 92 miljoen, omgerekend 88 miljoen euro. Dat geld gaat naar de FIFA, de Zuid-Amerikaanse bond Conmebol en de Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied. Ook enkele nationale voetbalbonden ontvangen een deel van dat bedrag.
De grootschalige corruptiezaak kwam zeven jaar geleden naar buiten rond de voorzittersverkiezing bij de FIFA. Diverse bobo's werden in hun hotel in Zürich opgepakt. De affaire leidde uiteindelijk tot het vertrek van de toenmalige FIFA-voorzitter Sepp Blatter.
De Amerikaanse justitie heeft sindsdien al ruim vijftig mensen uit meer dan twintig landen aangeklaagd in de zaak. Van de betrokken voetbalbobo's bekende een groot deel schuld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
15 uur geleden