FIFA komt snel met voorstellen over tijdelijke transferregels
ZÜRICH (ANP/DPA) - De FIFA komt snel met duidelijkheid over het transferbeleid in de voetbalwereld. Contracten van voetballers lopen over het algemeen tot eind juni. Sommige competities lopen nu mogelijk langer door vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
"We hebben een werkgroep opgericht die al een tijdje bezig is en binnenkort voorstellen zal doen om clubs en spelers te beschermen", zegt Gianni Infantino, voorzitter van de wereldvoetbalbond.
De FIFA wil niet lang meer wachten. Veel clubs weten niet wat hun nu te doen staat. Ook zijn veel clubs het niet eens, over het wel of niet afmaken van de competities bijvoorbeeld. "Iedereen heeft verschillende belangen. Er liggen nu onderwerpen op tafel die we in het verleden nog nooit hebben hoeven bespreken. Ik ben ervan overtuigd dat we oplossingen zullen vinden voor de internationale wedstrijdkalender."
Infantino zei niet te kunnen voorspellen wanneer het voetbal weer wordt hervat. "We willen morgen allemaal weer voetbal zien, maar we weten niet wanneer we weer kunnen spelen. Niemand ter wereld weet wanneer we kunnen spelen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden