Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA komt kort voor WK met aangepaste beloningen voetbalsters

FIFA komt kort voor WK met aangepaste beloningen voetbalsters

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is kort voor het WK voor vrouwen met een nieuw beloningsstelsel gekomen. Niet alleen voor de deelnemende bonden/teams ligt geld klaar, voortaan krijgen ook de voetbalsters individueel betaald. De FIFA hoopt hiermee het vrouwenvoetbal nog verder te ontwikkelen.

Speelsters die meedoen aan de groepsfase krijgen ieder 30.000 Amerikaanse dollar, omgerekend bijna 28.000 euro. Dat bedrag loopt gedurende het toernooi verder op. De speelsters van de uiteindelijke wereldkampioen ontvangen per persoon 270.000 Amerikaanse dollar (ruim 250.000 euro). Voor de bond van het winnende land ligt 4.290.000 Amerikaanse dollar (bijna 4 miljoen euro) klaar.

"Onder dit ongekende nieuwe model kan elke individuele speler van het WK nu volledig rekenen op een vergoeding. De aanvoerder die uiteindelijk op 20 augustus in Sydney de wereldbeker in de wacht sleept, ontvangt 270.000 dollar, net als elk van haar 22 ploeggenoten", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het wereldwijde salaris van vrouwelijke profvoetballers is ongeveer 14.000 dollar per jaar, dus de bedragen die bij het WK worden toegewezen zullen een reële en betekenisvolle impact hebben op de levens en carrières van deze speelsters."

Het WK begint op 20 juli.

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

1 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

1 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

1 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

3 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

3 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

4 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

4 uur geleden