Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA komt kort voor WK met aangepaste beloningen voetbalsters

FIFA komt kort voor WK met aangepaste beloningen voetbalsters

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is kort voor het WK voor vrouwen met een nieuw beloningsstelsel gekomen. Niet alleen voor de deelnemende bonden/teams ligt geld klaar, voortaan krijgen ook de voetbalsters individueel betaald. De FIFA hoopt hiermee het vrouwenvoetbal nog verder te ontwikkelen.

Speelsters die meedoen aan de groepsfase krijgen ieder 30.000 Amerikaanse dollar, omgerekend bijna 28.000 euro. Dat bedrag loopt gedurende het toernooi verder op. De speelsters van de uiteindelijke wereldkampioen ontvangen per persoon 270.000 Amerikaanse dollar (ruim 250.000 euro). Voor de bond van het winnende land ligt 4.290.000 Amerikaanse dollar (bijna 4 miljoen euro) klaar.

"Onder dit ongekende nieuwe model kan elke individuele speler van het WK nu volledig rekenen op een vergoeding. De aanvoerder die uiteindelijk op 20 augustus in Sydney de wereldbeker in de wacht sleept, ontvangt 270.000 dollar, net als elk van haar 22 ploeggenoten", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het wereldwijde salaris van vrouwelijke profvoetballers is ongeveer 14.000 dollar per jaar, dus de bedragen die bij het WK worden toegewezen zullen een reële en betekenisvolle impact hebben op de levens en carrières van deze speelsters."

Het WK begint op 20 juli.

Meer uit Voetbal

Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

8 minuten geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

2 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

3 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

3 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

3 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

4 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

4 uur geleden