FIFA keert alvast 150 miljoen dollar uit aan voetbalbonden
ZÜRICH (ANP) - De FIFA verdeelt binnenkort 150 miljoen dollar, zo'n 138 miljoen euro, over de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. De wereldvoetbalbond ziet dit als een eerste stap in het hulpplan om de gevolgen van het coronavirus enigszins te beperken
"Het is de plicht van de FIFA om te helpen tijdens deze pandemie", zegt voorzitter Gianni Infantino. "Dit is pas een begin van een noodplan dat de voetbalgemeenschap moet helpen."
De 150 miljoen dollar bestaat uit operationele kosten die aangesloten bonden, waaronder de KNVB, over 2019 en 2020 vergoed zouden krijgen. Een deel van die kosten wordt nu versneld uitbetaald. In de praktijk komt het erop neer dat iedere nationale bond zo'n 500.000 dollar ontvangt, ruim 460.000 euro.
De FIFA verwacht snel meer informatie te kunnen geven over de exacte inhoud van het noodplan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
2 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
6 uur geleden