
FIFA hangt vlaggen halfstok vanwege overlijden Pelé
ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft alle vlaggen op het hoofdkantoor in Zürich halfstok gehangen vanwege het overlijden van Pelé. De Braziliaan, die wordt gezien als een van de beste voetballers ooit, overleed donderdag op 82-jarige leeftijd in het ziekenhuis van São Paulo.
Op het FIFA-complex zijn de vlaggen van alle aangesloten landen en de continentale federatie daarom halfstok gehangen. Pelé is de enige voetballer die drie keer het WK won. Hij veroverde met Brazilië de wereldtitel in 1958, 1962 en 1970.
In de Spaanse voetbalcompetitie wordt bij alle wedstrijden voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege de dood van het Braziliaanse icoon. Dat gebeurde donderdag al bij Atlético Madrid - Elche en wordt ook gedaan bij de komende wedstrijden in deze speelronde. In Frankrijk werd donderdag voorafgaand aan het duel tussen Olympique Marseille en Toulouse met een minuut applaus een eerbetoon gebracht aan Pelé.
Het beroemde Christusbeeld op de berg Corcovado in Rio de Janeiro werd verlicht in de kleuren geel en groen, de kleuren van de Braziliaanse vlag.
Meer uit Voetbal
TAMPERE (ANP) - AZ speelt in de tweede voorronde van de Conference League tegen Ilves Tampere. De Finnen speelden donderdag in de eerste voorronde van de Europa League gelijk tegen Sjachtar Donetsk: 0-0. Dat was niet genoeg na de 6-0-nederlaag van een week eerder tijdens de eerste ontmoeting. Ilves Tampere gaat daardoor verder in de Conference League.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Alessio Da Cruz vertrekt bij Fortuna Sittard. De 28-jarige aanvaller maakt de overstap naar Athletic Club, dat in Brazilië uitkomt op het tweede niveau.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Noa Lang heeft dan eindelijk zijn transfer naar Napoli officieel te pakken. De 26-jarige international van het Nederlands elftal heeft, nadat er al weken geruchten over waren, in Napels zijn handtekening gezet onder een contract voor vijf jaar. Dat meldt PSV.
6 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Indonesië-bondscoach Patrick Kluivert treft in oktober Saudi-Arabië en Irak in de strijd om een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Saudi-Arabië, dat zich voor de zevende keer kan plaatsen voor het WK, is de gastheer voor de duels.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
22 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
1 dag geleden