Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA hangt vlaggen halfstok vanwege overlijden Pelé

FIFA hangt vlaggen halfstok vanwege overlijden Pelé

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft alle vlaggen op het hoofdkantoor in Zürich halfstok gehangen vanwege het overlijden van Pelé. De Braziliaan, die wordt gezien als een van de beste voetballers ooit, overleed donderdag op 82-jarige leeftijd in het ziekenhuis van São Paulo.

Op het FIFA-complex zijn de vlaggen van alle aangesloten landen en de continentale federatie daarom halfstok gehangen. Pelé is de enige voetballer die drie keer het WK won. Hij veroverde met Brazilië de wereldtitel in 1958, 1962 en 1970.

In de Spaanse voetbalcompetitie wordt bij alle wedstrijden voor de aftrap een minuut stilte gehouden vanwege de dood van het Braziliaanse icoon. Dat gebeurde donderdag al bij Atlético Madrid - Elche en wordt ook gedaan bij de komende wedstrijden in deze speelronde. In Frankrijk werd donderdag voorafgaand aan het duel tussen Olympique Marseille en Toulouse met een minuut applaus een eerbetoon gebracht aan Pelé.

Het beroemde Christusbeeld op de berg Corcovado in Rio de Janeiro werd verlicht in de kleuren geel en groen, de kleuren van de Braziliaanse vlag.

Meer uit Voetbal

Chelsea staat in finale van het WK voetbal voor clubs

EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.

5 uur geleden
Zweden plaatst zich na winst tegen Polen voor kwartfinale van EK

LUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.

6 uur geleden
Duitsland verslaat Denemarken voor recordaantal uitfans

BAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.

8 uur geleden
Jonker weet door fitheid nog niet hele basiself tegen Engeland

ZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.

9 uur geleden
Vrouwen beginnen op 6 september aan 22 speelrondes in Eredivisie

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.

11 uur geleden
Spaanse politie: Jota en broer reden waarschijnlijk te snel

MADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.

12 uur geleden
Feyenoorder Read vrijgesproken van rode kaart tegen PSV

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda beschikken over Givairo Read. De rechtervleugelverdediger wordt niet geschorst voor de rode kaart die hij in mei ontving in het thuisduel met PSV (2-3).

15 uur geleden