Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA gaat op Arab Cup experimenteren met buitenspeltechnologie

FIFA gaat op Arab Cup experimenteren met buitenspeltechnologie

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat bij de komende editie van de Arab Cup experimenteren met camera's die buitenspelsituaties kunnen helpen bepalen. Als het experiment bevalt, dan wordt de semiautomatische technologie mogelijk ook gebruikt op het WK van volgend jaar in Qatar.

Het systeem bestaat uit camera's aan het dak van het stadion. Aan de hand van trackinggegevens kan zowel de buitenspellijn als het moment van raken van de bal bijna live worden doorgespeeld aan de zogeheten replay-operator, iemand die achter de tv-schermen zit. Vervolgens heeft die de mogelijkheid om de beelden direct aan de VAR te laten zien.

"Technologie is erg belangrijk en nuttig in zowel de voorbereiding op de wedstrijd als voor het besluitvormingsproces tijdens wedstrijden", aldus scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina. "Bij een buitenspelincident wordt de beslissing genomen nadat niet alleen de positie van de spelers is geanalyseerd, maar ook hun betrokkenheid bij de actie. Technologie kan een lijn trekken, maar de beoordeling van een situatie blijft in handen van de scheidsrechter."

Bij het bepalen of er sprake is van buitenspel gaat met regelmaat veel tijd verloren, tot ongenoegen van supporters, televisiekijkers en de spelers en trainers zelf.

De Arab Cup wordt in Qatar gespeeld en duurt van 30 november tot 18 december. Bondscoach Bert van Marwijk doet met de Verenigde Arabische Emiraten mee aan dat toernooi. Het WK begint over een klein jaar.

Meer uit Voetbal

Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

3 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

4 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

14 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

15 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

15 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

16 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

16 uur geleden