FIFA gaat op Arab Cup experimenteren met buitenspeltechnologie
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat bij de komende editie van de Arab Cup experimenteren met camera's die buitenspelsituaties kunnen helpen bepalen. Als het experiment bevalt, dan wordt de semiautomatische technologie mogelijk ook gebruikt op het WK van volgend jaar in Qatar.
Het systeem bestaat uit camera's aan het dak van het stadion. Aan de hand van trackinggegevens kan zowel de buitenspellijn als het moment van raken van de bal bijna live worden doorgespeeld aan de zogeheten replay-operator, iemand die achter de tv-schermen zit. Vervolgens heeft die de mogelijkheid om de beelden direct aan de VAR te laten zien.
"Technologie is erg belangrijk en nuttig in zowel de voorbereiding op de wedstrijd als voor het besluitvormingsproces tijdens wedstrijden", aldus scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina. "Bij een buitenspelincident wordt de beslissing genomen nadat niet alleen de positie van de spelers is geanalyseerd, maar ook hun betrokkenheid bij de actie. Technologie kan een lijn trekken, maar de beoordeling van een situatie blijft in handen van de scheidsrechter."
Bij het bepalen of er sprake is van buitenspel gaat met regelmaat veel tijd verloren, tot ongenoegen van supporters, televisiekijkers en de spelers en trainers zelf.
De Arab Cup wordt in Qatar gespeeld en duurt van 30 november tot 18 december. Bondscoach Bert van Marwijk doet met de Verenigde Arabische Emiraten mee aan dat toernooi. Het WK begint over een klein jaar.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.
35 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
20 uur geleden