FIFA doet weer onderzoek naar homofobe spreekkoren fans Mexico
DOHA (ANP) - Fans van het Mexicaanse voetbalelftal zijn tijdens het WK-duel met Saudi-Arabië mogelijk weer in de fout gegaan met homofobe spreekkoren. Wereldvoetbalbond FIFA is net als na de eerdere wedstrijd tegen Polen een onderzoek gestart naar de gebeurtenissen rond het duel van woensdag, waarin Mexico ondanks een 2-1-zege werd uitgeschakeld op het WK.
De FIFA doet geen uitspraken over de aard van het vermeende wangedrag, maar de Mexicaanse bond heeft naar buiten gebracht dat het om homofobe spreekkoren zou gaan.
De FIFA kan een dergelijke overtreding bestraffen met een "schorsing van tien wedstrijden" wanneer het een speler of een official betreft, en een boete van "ten minste 20.000 Zwitserse frank" (20.400 euro) en een wedstrijd achter gesloten deuren wanneer het een bond betreft. Volgens Mexicaanse media kan dit bedrag nu verder oplopen omdat het voor de tweede keer is.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
18 uur geleden