FIFA deze week in gesprek met bondscoaches
ZURICH (ANP) - De FIFA gaat deze week in gesprek met de bondscoaches over een mogelijk herziene voetbalkalender vanaf 2024. De coaches zijn uitgenodigd om dinsdag of donderdag een online bijeenkomst bij te wonen.
De gesprekken worden geleid door Arsène Wenger, die tegenwoordig hoofd internationale voetbalontwikkeling is bij de FIFA. Volgens de wereldvoetbalbond worden onder meer thema's als de gezondheid van de spelers, de interlandperiodes en de frequentie van WK's besproken.
"De inbreng van de bondscoaches is essentieel. Er zijn maar weinig kansen voor ons om samen te komen, maar we moeten deze gelegenheden benutten. Zo'n dialoog helpt ons allemaal om de unieke plaats die voetbal in de samenleving heeft te beschermen en om het echt mondiaal te maken."
Bedenkingen
Het uitvoerend bestuur van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) riep de FIFA vorige week op tot een bredere raadpleging over de plannen om het WK voetbal iedere twee jaar te houden. "Uit de vergadering kwam naar voren dat een aantal internationale federaties, nationale voetbalbonden, clubs, spelers, spelersorganisaties en coaches hun sterke bedenkingen en zorgen hebben geuit over de plannen om meer inkomsten te genereren voor de FIFA", zei het IOC in een verklaring.
Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, spreekt de laatste tijd vaker uit dat hij om de twee jaar een WK wil organiseren. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geef je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd besloten het WK om de vier jaar te houden, zo'n 100 jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. Het is tijd om de zaak te analyseren. Maar als we veranderingen doorvoeren, moet iedereen ervan profiteren", liet hij onlangs optekenen.
Tevens zei Infantino vorige maand dat er momenteel "te veel wedstrijden zonder betekenis" zijn.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - NEC-aanvaller Dušan Tadić keert terug bij de nationale ploeg van Servië. Dat bevestigde de 37-jarige recordinternational na afloop van de verloren wedstrijd van de club uit Nijmegen bij Juventus in de Europa League (5-0). Tadić beëindigde zijn internationale carrière na het EK van 2024.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Feyenoord-supportersgroep De Noordzijde boycot voorlopig als groep de duels van de Rotterdamse club. De groep is boos over de wijze waarop 47 stadionverboden zijn opgelegd door Feyenoord na het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd bij SC Cambuur in augustus. Ook vindt de groep dat er een gebrek aan communicatie is met de club.
50 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Justin Kluivert is opnieuw van waarde geweest voor Bournemouth. De 27-jarige Nederlandse aanvaller opende in de uitwedstrijd in de Europa League tegen Real Sociedad in de elfde minuut de score. Bournemouth won het duel met 2-1.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - NEC heeft weinig plezier beleefd aan de start van het hoofdtoernooi van de Europa League. De Nijmegenaren gingen in Turijn kansloos onderuit tegen Juventus: 5-0. Bij rust was de stand al 3-0 voor de nummer 6 uit de Italiaanse voetbalcompetitie van vorig seizoen. NEC eindigde zelf als derde in de Eredivisie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City staat in de vierde ronde van de League Cup. De titelhouder was veel te sterk voor Norwich City, dat in Engeland op het tweede niveau speelt. Het werd 5-0.
11 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
16 uur geleden