Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA denkt aan noodfonds voor de voetbalwereld

FIFA denkt aan noodfonds voor de voetbalwereld

ZÜRICH (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA overweegt een noodfonds op te zetten voor iedereen in de voetbalwereld die lijdt onder de coronacrisis. De FIFA beschikt over enorme reserves. In het financieel jaarverslag van 2018 staat dat de FIFA zo'n 2,5 miljard euro op de bank heeft staan.

Voorzitter Gianni Infantino voert woensdag telefonisch overleg met het FIFA-bestuur. Hij stelt dan voor een fonds op te zetten, waar bonden en clubs die als gevolg van de crisis in financiële problemen raken gebruik van kunnen maken. Infantino wil ook al direct 10 miljoen dollar (omgerekend ruim 9 miljoen euro) overmaken naar de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

De FIFA doet er volgens Infantino goed aan om verplaatsing van het EK naar volgend jaar zomer te accepteren. Dan staat het uitgebreide WK voor clubs op het programma en mogelijk ook de Confederations Cup, twee toernooien die de FIFA organiseert. De mondiale bond gaat in gesprek met China, dat het WK voor 24 clubs huisvest, over uitstel naar later in 2021 of mogelijk zelfs naar 2022 of 2023.

Meer uit Voetbal

Invaller Hato debuteert met zege voor Chelsea in Premier League

LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).

1 uur geleden
Kampioen Bayern München begint met zes doelpunten aan seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).

1 uur geleden
Ajax-supporters staan zondag met applaus stil bij vermoorde Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.

4 uur geleden
FC Utrecht moet middenvelder De Wit weken missen

UTRECHT (ANP) - Dani de Wit kan de komende weken niet voor FC Utrecht uitkomen. De aanvallende middenvelder heeft zondag een voetblessure opgelopen tijdens een duel met Sparta Rotterdam en moet voorlopig rust houden.

4 uur geleden
Advocaat roept Bazoer, Sambo en Chong op voor Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft zijn selectie van Curaçao verder versterkt. De ervaren bondscoach heeft zeven nieuwe spelers opgeroepen, onder wie Riechedly Bazoer, Shurandy Sambo, Tahith Chong en Tommy St. Jago.

6 uur geleden
Jeugdopleiding van Vitesse blijft bestaan

ARNHEM (ANP) - De jeugdteams van Vitesse nemen komend seizoen deel aan de KNVB-competities. Dit is de uitkomst van overleggen tussen de KNVB en Vitesse, die volgden na de intrekking van de proflicentie van de club. Vitesse laat weten dat trainers, spelers en ouders snel worden bijgepraat.

6 uur geleden
Eerste elftal Vitesse dit seizoen niet in actie bij amateurs

ARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse komt dit seizoen niet in actie bij de amateurs. Dat heeft de Arnhemse voetbalclub in een verklaring aan het ANP laten weten. Of de club volgend seizoen met het eerste team wel de gang naar de amateurs maakt, is nu nog niet duidelijk.

6 uur geleden