FIFA denkt aan derde transferperiode
FRANKFURT (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA overweegt als gevolg van de coronacrisis een extra transferperiode in te voeren. Clubs kunnen normaal gesproken alleen in de zomermaanden en in januari zaken doen op de transfermarkt. Omdat de speelkalender dit jaar overhoop wordt gegooid door het coronavirus, denkt de FIFA aan een derde transferperiode.
"We willen daarin flexibel zijn, mits de totale periode van zestien weken niet wordt overschreden", zei James Kitching, directeur reglementen bij de FIFA, in het Duitse tv-programma Sportschau van de ARD.
In de Europese voetbalcompetities loopt het seizoen normaal gesproken tot en met 30 juni. De dag erna gaat de transfermarkt open en kunnen spelers van club wisselen. Om het mogelijk te maken dat competities ook na die datum uitgespeeld kunnen worden, heeft de FIFA nieuwe richtlijnen opgesteld voor onder meer de duur van spelerscontracten.
Problemen
De spelerscontracten eindigen wat de FIFA betreft nu pas als het verlate seizoen er in het betreffende land helemaal op zit. De federatie "hoopt en verwacht" dat de nieuwe richtlijnen overal ter wereld zullen worden opgevolgd, maar juristen verwachten de nodige problemen.
De FIFA wil ervoor zorgen dat de spelersmarkten komende zomer open zijn tussen het einde van het huidige seizoen en het begin van het nieuwe seizoen. De kans is echter groot dat daar binnen Europa flinke verschillen in zullen komen. Zo willen de Belgische clubs het seizoen nu al beëindigen, terwijl er in andere Europese landen alles aan gedaan zal worden om de competitie wel uit te spelen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
16 uur geleden