Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA denkt aan derde transferperiode

FIFA denkt aan derde transferperiode

FRANKFURT (ANP) - De wereldvoetbalbond FIFA overweegt als gevolg van de coronacrisis een extra transferperiode in te voeren. Clubs kunnen normaal gesproken alleen in de zomermaanden en in januari zaken doen op de transfermarkt. Omdat de speelkalender dit jaar overhoop wordt gegooid door het coronavirus, denkt de FIFA aan een derde transferperiode.

"We willen daarin flexibel zijn, mits de totale periode van zestien weken niet wordt overschreden", zei James Kitching, directeur reglementen bij de FIFA, in het Duitse tv-programma Sportschau van de ARD.

In de Europese voetbalcompetities loopt het seizoen normaal gesproken tot en met 30 juni. De dag erna gaat de transfermarkt open en kunnen spelers van club wisselen. Om het mogelijk te maken dat competities ook na die datum uitgespeeld kunnen worden, heeft de FIFA nieuwe richtlijnen opgesteld voor onder meer de duur van spelerscontracten.

Problemen

De spelerscontracten eindigen wat de FIFA betreft nu pas als het verlate seizoen er in het betreffende land helemaal op zit. De federatie "hoopt en verwacht" dat de nieuwe richtlijnen overal ter wereld zullen worden opgevolgd, maar juristen verwachten de nodige problemen.

De FIFA wil ervoor zorgen dat de spelersmarkten komende zomer open zijn tussen het einde van het huidige seizoen en het begin van het nieuwe seizoen. De kans is echter groot dat daar binnen Europa flinke verschillen in zullen komen. Zo willen de Belgische clubs het seizoen nu al beëindigen, terwijl er in andere Europese landen alles aan gedaan zal worden om de competitie wel uit te spelen.

Meer uit Voetbal

FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

37 minuten geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

1 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

2 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

2 uur geleden
Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

12 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

12 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

17 uur geleden