
FIFA deelt forse straffen uit aan Senegal en Nigeria
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan Senegal en Nigeria, na eerdere ongeregeldheden bij wedstrijden in de play-offs van de kwalificatie voor het WK. Senegal, dat zich heeft geplaatst voor de eindronde in Qatar, heeft een boete van 170.000 euro gekregen en moet het eerstvolgende thuisduel zonder publiek spelen.
Egypte had na het beslissende duel met Senegal protest aangetekend bij de FIFA. Er zou sprake zijn geweest van racistisch gedrag van Senegalese fans, een bus van de Egyptische delegatie zou zijn aangevallen en sterspeler Mohamed Salah werd bij het nemen van een strafschop zwaar gehinderd omdat er laserstralen op hem waren gericht.
Nigeria kreeg een boete van ongeveer 150.000 euro en moet eveneens een wedstrijd zonder publiek spelen. Na de 1-1 tegen Ghana, niet genoeg voor Nigeria om zich te plaatsen voor het WK, braken ongeregeldheden met woedende supporters uit.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
13 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
42 minuten geledenTHUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luciano Valente bevestigd. De 21-jarige middenvelder ondertekende een vierjarig contract bij de Rotterdammers, die zich eerder versterkten met Sem Steijn.
4 uur geleden