FIFA: coronacrisis kost voetbalwereld 9,3 miljard euro
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het coronavirus kost volgens een berekening van de FIFA de voetbalwereld naar verwachting 11 miljard Amerikaanse dollar, omgerekend ongeveer 9,3 miljard euro.
Meer dan 150 voetbalbonden vroegen al om financiële hulp bij de wereldvoetbalbond, dat een noodfonds van 1,5 miljard euro opzette. "Dat is een enorm aantal. Dit raakt de hele voetbalwereld, inclusief alle jeugdopleidingen. Volgend jaar zal de impact nog niet verdwenen zijn. Daarom is dit noodfonds niet tijdgebonden. Nationale bonden kunnen later ook nog leningen aanvragen", zegt Olli Rehn, voorzitter van de stuurgroep rond het coronavirus bij de FIFA.
Volgens Rehn is het voetbal in Europa, in termen van absolute kosten, het zwaarst getroffen. Veel clubs in Zuid-Amerika hebben het zwaar, omdat daar de competitie loopt van het voorjaar tot de herfst. Dat is net de periode dat het coronavirus het voetbal trof.
Rehn benadrukt dat het beschikbaar gestelde geld voor de juiste doeleinden moet worden gebruikt. "Voor corruptie is geen plaats in het voetbal. Goed bestuur vormt de kern van dit Covid-19-hulpfonds", zegt hij. "We hebben dit duidelijk gemaakt aan de aangesloten bonden. Sommige van die bonden hebben geklaagd over zware nalevingsprocedures. Daar ben ik behoorlijk aan gewend. We eisen volledige naleving en we werken samen met wereldwijd bekende accountantskantoren."
De voorzitter van de stuurgroep gaf woensdag ook enkele voorbeelden van hoe het noodfonds al wordt gebruikt. In Thailand heeft het geld bijgedragen aan het herstarten van de nationale competitie, inclusief coronatesten, maar ook om de videoscheidsrechter (VAR) te implementeren. Mexico besteedde zijn volledige subsidie van 1,5 miljoen Amerikaanse dollar aan zijn nationale vrouwencompetitie. Uruguay kon door het beschikbaar gestelde geld personeel binnenboord houden waardoor de voetbalbond goed kan blijven functioneren.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
1 uur geleden