FIFA belegt topoverleg in december over toekomst van het voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft een topoverleg ingepland voor maandag 20 december. Een van de belangrijkste onderwerpen op de agenda is het plan van voorzitter Gianni Infantino om het wereldkampioenschap voor landenteams voortaan om de twee jaar in plaats van om de vier jaar te organiseren.
"De FIFA wil alle meningen aanhoren in een grondig overlegproces. Het doel is overeenstemming te bereiken in het belang van iedereen", aldus Infantino woensdag na een bestuursvergadering. De FIFA-voorzitter kreeg de voorbije dagen veel kritiek, vooral van de Europese landen, verenigd in de UEFA. Zij zien op dit moment nog niets in het plan. Datzelfde geldt voor de Zuid-Amerikaanse landen (CONMEBOL). Europese landen dreigden er zelfs al mee uit de FIFA te stappen als het plan toch wordt ingevoerd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
5 uur geleden