FIFA-baas vond WK-groepsfase 'beste ooit' ondanks controverse
DOHA (ANP) - Ondanks alle kritiek op het WK voetbal in Qatar zegt FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat hij de groepsfase van het het toernooi "de beste ooit" vond. De Zwitser geeft in een door de wereldvoetbalbond gepubliceerd interview aan dat hij eigenlijk over alle aspecten van het toernooi enthousiast is: de fans, het voetbal en ook de stadions. Over de vele bezwaren over Qatar vanuit vooral westerse landen gaat geen woord in het artikel.
Infantino komt ook terug op de "recordaantallen" toeschouwers in stadions en tv-kijkers, die al eerder bekend werden gemaakt. Ook het feit dat voor het eerst ooit alle continentale federaties (van Europa, Azië, Afrika, Noord- en Midden-Amerika, Zuid-Amerika en Oceanië) waren vertegenwoordigd in de knock-outfase kon op zijn goedkeuring rekenen. "Het niveau ligt heel, heel dicht bij elkaar. Dit laat zien dat voetbal echt mondiaal aan het worden is."
De voorzitter hoopt en verwacht dat de rest van het WK zo aantrekkelijk blijft. "De stadions zijn voor praktisch elke wedstrijd uitverkocht", aldus Infantino. Vrijdag gaat het toernooi verder met de kwartfinales. Volgende week zondag is de finale.
Een belangrijk punt van kritiek gaat over de arbeidsomstandigheden in Qatar. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn sinds de toewijzing van het WK aan Qatar in 2010 honderden tot duizenden gastarbeiders overleden in het gastland. De doodsoorzaak bleef meestal onbekend. De FIFA en Qatar beweren dat bij de bouw van de stadions veel minder arbeidsmigranten om het leven zijn gekomen. Ook over lhbti-rechten was veel te doen. Homoseksualiteit is verboden in Qatar.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
20 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
1 dag geleden