FIFA-baas Infantino ziet niets in blauwe kaart in voetbal
GLASGOW (ANP/DPA) - Gianni Infantino ziet niets in de komst van een blauwe kaart en een daaraan gekoppelde tijdstraf van tien minuten in het profvoetbal. Dat zei de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA voorafgaand aan een vergadering met vertegenwoordigers van de International Football Association Board (IFAB), de organisatie die zich bezighoudt met de regelgeving binnen het voetbal.
"Er komt op het hoogste niveau geen blauwe kaart, het is voor ons geen thema", zei Infantino tegen verslaggevers bij de vergaderzaal in Glasgow. De IFAB wil voorstellen het nieuwe strafmiddel te testen. De FIFA heeft in de IFAB vier van de acht stemmen en kan dus elke voorgestelde regelwijziging afwijzen. De andere stemgerechtigde leden zijn vertegenwoordigers van de voetbalbonden van Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
11 uur geleden