FIFA-baas Infantino ziet niets in blauwe kaart in voetbal
GLASGOW (ANP/DPA) - Gianni Infantino ziet niets in de komst van een blauwe kaart en een daaraan gekoppelde tijdstraf van tien minuten in het profvoetbal. Dat zei de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA voorafgaand aan een vergadering met vertegenwoordigers van de International Football Association Board (IFAB), de organisatie die zich bezighoudt met de regelgeving binnen het voetbal.
"Er komt op het hoogste niveau geen blauwe kaart, het is voor ons geen thema", zei Infantino tegen verslaggevers bij de vergaderzaal in Glasgow. De IFAB wil voorstellen het nieuwe strafmiddel te testen. De FIFA heeft in de IFAB vier van de acht stemmen en kan dus elke voorgestelde regelwijziging afwijzen. De andere stemgerechtigde leden zijn vertegenwoordigers van de voetbalbonden van Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
13 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
17 uur geleden