FIFA-baas Infantino roept op tot eenheid in coronacrisis
ZÜRICH (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden tot eenheid opgeroepen in de strijd tegen de verspreiding van het coronavirus. "Onder deze omstandigheden moeten we nu alles doen wat in onze macht ligt om supporters, spelers, coaches en iedereen die betrokken is bij onze mooie sport te beschermen", schrijft hij in een brief. "En als belangrijkste moeten de voetbalautoriteiten alle noodzakelijke maatregelen nemen om te voorkomen dat het virus zich verder verspreidt."
Aan de vooravond van het topoverleg van de UEFA met alle nationale bonden, waarin de kwestie van het mogelijk uitstellen van het EK van komende zomer wordt besproken, zegt Infantino dat de voetbalwereld gezamenlijk moet optreden tegen de pandemie.
"Ik roep jullie ten zeerste op de kracht van het voetbal te gebruiken om de belangrijke boodschap uit te dragen en te verspreiden", wijst Infantino op initiatieven om bewustzijn over het virus te vergroten en tips om de verspreiding te voorkomen.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
8 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geleden