FIFA-baas Infantino roept op tot eenheid in coronacrisis
ZÜRICH (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden tot eenheid opgeroepen in de strijd tegen de verspreiding van het coronavirus. "Onder deze omstandigheden moeten we nu alles doen wat in onze macht ligt om supporters, spelers, coaches en iedereen die betrokken is bij onze mooie sport te beschermen", schrijft hij in een brief. "En als belangrijkste moeten de voetbalautoriteiten alle noodzakelijke maatregelen nemen om te voorkomen dat het virus zich verder verspreidt."
Aan de vooravond van het topoverleg van de UEFA met alle nationale bonden, waarin de kwestie van het mogelijk uitstellen van het EK van komende zomer wordt besproken, zegt Infantino dat de voetbalwereld gezamenlijk moet optreden tegen de pandemie.
"Ik roep jullie ten zeerste op de kracht van het voetbal te gebruiken om de belangrijke boodschap uit te dragen en te verspreiden", wijst Infantino op initiatieven om bewustzijn over het virus te vergroten en tips om de verspreiding te voorkomen.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
10 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
12 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
15 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
18 uur geleden