Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-baas Infantino roept op 'alle racisten de mond te snoeren'

FIFA-baas Infantino roept op 'alle racisten de mond te snoeren'

LECCE (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft opgeroepen om "alle racisten de mond te snoeren". Dat deed hij naar aanleiding van discriminerende spreekkoren richting de spelers Samuel Umtiti en Lameck Banda van de Italiaanse club Lecce in de wedstrijd met Lazio.

Het duel in de Serie A werd werd woensdagavond korte tijd stilgelegd toen fans van Lazio zich te buiten gingen aan beledigingen aan het adres van de Franse verdediger Umtiti en de Zambiaanse aanvaller Banda. Na een oproep om te stoppen met de racistische gezangen, werd de wedstrijd hervat. Fans van Lecce scandeerden vervolgens luid de naam van Umtiti. "Racistische beledigingen werden overstemd door spreekkoren van aanmoedigingen richting onze kampioen Umtiti", verklaarde Lecce later.

Infantino toonde zich op sociale media solidair met Umtiti en Banda. "Laten we het luid en duidelijk roepen: nee tegen racisme", schreef de FIFA-baas als bijschrift bij foto's van Umtiti en Banda. "Moge de overgrote meerderheid van de fans, die goede mensen zijn, opstaan om alle racisten voor eens en altijd de mond te snoeren."

Meer uit Voetbal

Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

37 minuten geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

2 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

2 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

3 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

4 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

4 uur geleden