FIFA-baas Infantino roept op 'alle racisten de mond te snoeren'
LECCE (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft opgeroepen om "alle racisten de mond te snoeren". Dat deed hij naar aanleiding van discriminerende spreekkoren richting de spelers Samuel Umtiti en Lameck Banda van de Italiaanse club Lecce in de wedstrijd met Lazio.
Het duel in de Serie A werd werd woensdagavond korte tijd stilgelegd toen fans van Lazio zich te buiten gingen aan beledigingen aan het adres van de Franse verdediger Umtiti en de Zambiaanse aanvaller Banda. Na een oproep om te stoppen met de racistische gezangen, werd de wedstrijd hervat. Fans van Lecce scandeerden vervolgens luid de naam van Umtiti. "Racistische beledigingen werden overstemd door spreekkoren van aanmoedigingen richting onze kampioen Umtiti", verklaarde Lecce later.
Infantino toonde zich op sociale media solidair met Umtiti en Banda. "Laten we het luid en duidelijk roepen: nee tegen racisme", schreef de FIFA-baas als bijschrift bij foto's van Umtiti en Banda. "Moge de overgrote meerderheid van de fans, die goede mensen zijn, opstaan om alle racisten voor eens en altijd de mond te snoeren."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 minuut geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
3 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeƫrs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, goed voor een thuisduel in de play-offs om Europees voetbal. De formatie van de afscheidnemende trainer Ron Jans was in de eigen Galgenwaard met 2-0 te sterk voor middenmoter Fortuna Sittard.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Voor Ajax is het seizoen na de laatste speelronde van de Eredivisie nog niet voorbij. De club uit de hoofdstad kwam in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen niet verder dan een gelijkspel (0-0) en neemt als nummer 5 van de eindklassering deel aan de play-offs om een plek in de voorronden van de Conference League.
8 minuten geledenPISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
2 uur geleden