FIFA-baas Infantino niet geïnteresseerd in Europese topcompetitie
ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA, is niet geïnteresseerd in een Europese topcompetitie, een project waar een aantal topclubs aan zou werken. Eerder deze week berichtte Sky News over verregaande onderhandelingen tussen ten minste twaalf clubs uit de grote Europese competities die samen een 'European Premier League' zouden willen oprichten. Met steun van de FIFA, zo werd gemeld.
"Als FIFA-voorzitter ben ik geïnteresseerd in het WK voor clubteams, niet in deze Super League", zegt Infantino in een interview met de Aargauer Zeitung. "Voor mij gaat het niet om Bayern München tegen Liverpool, maar om Bayern tegen Boca Juniors." Het WK voor clubteams nieuwe stijl wordt met 24 teams gehouden in China in 2022.
"Liverpool heeft wereldwijd 180 miljoen fans. Flamengo heeft er 40 miljoen en daarvan komen er 39 miljoen uit Brazilië. Liverpool heeft misschien 5 miljoen fans in Engeland en 175 miljoen in de rest van de wereld. Ik wil dat clubs van buiten Europa wereldwijd meer uitstraling krijgen. Het liefst zie ik dat er vijftig teams zijn en vijftig landen die wereldkampioen kunnen worden", aldus Infantino.
De FIFA had eerder niet gereageerd op de bewering dat het betrokken zou zijn bij de vorming van een Europese topcompetitie.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
19 uur geleden