FIFA-baas Infantino: lessen trekken uit coronacrisis
ZÜRICH (ANP/DPA) - Gianni Infantino hoopt dat het voetbal kan leren van de gevolgen van de coronacrisis in de wereld. De baas van wereldvoetbalbond FIFA ziet de hele internationale voetbalkalender in de knel komen nu de sport volledig tot stilstand is gekomen. "Misschien kunnen we het voetbal hervormen en juist een stap terugdoen", zegt de Zwitser, die wil nadenken over het terugbrengen van het aantal toernooien, in de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport.
"Minder toernooien maar wel interessantere. Minder teams maar meer balans. Minder wedstrijden om de gezondheid van spelers te beschermen", zegt hij. Diezelfde Infantino is de man achter een nieuw WK voor clubteams waaraan 24 teams zouden moeten meedoen. Omdat inmiddels het EK voetbal en de Copa Americá, de Zuid-Amerikaanse variant, zijn verschoven naar volgend jaar zomer, kan dat toernooi in de geplande termijn niet doorgaan. "We beslissen snel of de eerste editie in 2021, 2022 of uiterlijk 2023 plaatsvindt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst kan leven met het gelijkspel van zijn Feyenoord tegen PSV (1-1). "Ik ben blij dat we hier met een puntje vertrekken", zei hij. "Dit is een goed resultaat voor ons."
20 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft drie dagen na de Europese uitzege bij Dinamo Zagreb (2-4) in de Eredivisie gelijkgespeeld tegen FC Groningen. NEC kwam in eigen huis op een achterstand van 2-0, maar wist deze na rust weg te werken: 2-2.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV en Feyenoord hebben elkaar in evenwicht gehouden in het Philips Stadion. De titelverdediger uit Eindhoven benutte voor rust slechts een van de vele kansen en zag de koploper in de tweede helft langszij komen (1-1).
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A heroverd op Lazio dankzij een spectaculaire comeback tegen Fiorentina. Inter stond met 1-0 achter, maar sloeg alsnog toe met twee treffers in blessuretijd.
1 uur geledenSITTARD-GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de goede reeks in de Eredivisie voortgezet met een benauwde thuiszege op Excelsior. Rodrigo Guth kopte vlak voor tijd het winnende doelpunt binnen voor de Limburgse club. De ploeg van trainer Danny Buijs klom naar voorlopig de vijfde plaats.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
19 uur geleden