FIFA-baas Infantino: geen competitie mag mensenleven riskeren
ZÜRICH (ANP) - Gezondheid staat boven alles. Dat is de belangrijkste boodschap van voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalfederatie FIFA in een videoboodschap aan alle 211 aangesloten bonden.
"Ik kan het niet genoeg benadrukken", stelt Infantino. "Geen wedstrijd of competitie is het waard om een mensenleven te riskeren. Iedereen in de wereld zou dit heel duidelijk in zijn hoofd moeten hebben. Het zou meer dan onverantwoord zijn om competities te hervatten als de zaken niet voor 100 procent veilig zijn. Als we wat langer moeten wachten, moeten we dat doen. Het is beter om wat langer te wachten dan risico's te nemen."
De FIFA wil aangesloten nationale voetbalbonden financieel helpen. De wereldvoetbalbond heeft naar schatting ruim 2 miljard euro aan reserves en wil die ook aanbreken. "We hebben financiële slagkracht dankzij goed beleid in de afgelopen vier jaar", stelt Infantino. "Dat geld is niet van ons, maar van jullie. Het is geld voor het voetbal. We moeten nog even kijken hoe we precies gaan helpen. Maar het is onze plicht. En de hele wereld zal zien waar het geld heengaat."
Miljard verdelen
FIFA speelt met de gedachte eerder dan gepland 1,6 miljard euro over de zes confederaties en alle aangesloten bonden te verdelen. Dat zou eigenlijk pas in 2022 gebeuren, zo werd vorig jaar juni tijdens een congres in Parijs besloten.
"Ik ben ervan overtuigd dat voetbal een sleutelrol zal spelen om mensen weer bij elkaar te brengen", zegt Infantino. "Wanneer het veilig is om weer te spelen en bij onze vrienden en families te zijn. Laten we ons voorbereiden op dat moment", besluit de Zwitser zijn videoboodschap aan alle nationale bonden, waaronder de KNVB. "FIFA is bij je in deze moeilijke tijden en samen zullen we winnen!"
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
10 minuten geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
7 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
8 uur geleden