Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-baas Infantino: geen competitie mag mensenleven riskeren

FIFA-baas Infantino: geen competitie mag mensenleven riskeren

ZÜRICH (ANP) - Gezondheid staat boven alles. Dat is de belangrijkste boodschap van voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalfederatie FIFA in een videoboodschap aan alle 211 aangesloten bonden.

"Ik kan het niet genoeg benadrukken", stelt Infantino. "Geen wedstrijd of competitie is het waard om een ​​mensenleven te riskeren. Iedereen in de wereld zou dit heel duidelijk in zijn hoofd moeten hebben. Het zou meer dan onverantwoord zijn om competities te hervatten als de zaken niet voor 100 procent veilig zijn. Als we wat langer moeten wachten, moeten we dat doen. Het is beter om wat langer te wachten dan risico's te nemen."

De FIFA wil aangesloten nationale voetbalbonden financieel helpen. De wereldvoetbalbond heeft naar schatting ruim 2 miljard euro aan reserves en wil die ook aanbreken. "We hebben financiële slagkracht dankzij goed beleid in de afgelopen vier jaar", stelt Infantino. "Dat geld is niet van ons, maar van jullie. Het is geld voor het voetbal. We moeten nog even kijken hoe we precies gaan helpen. Maar het is onze plicht. En de hele wereld zal zien waar het geld heengaat."

Miljard verdelen

FIFA speelt met de gedachte eerder dan gepland 1,6 miljard euro over de zes confederaties en alle aangesloten bonden te verdelen. Dat zou eigenlijk pas in 2022 gebeuren, zo werd vorig jaar juni tijdens een congres in Parijs besloten.

"Ik ben ervan overtuigd dat voetbal een sleutelrol zal spelen om mensen weer bij elkaar te brengen", zegt Infantino. "Wanneer het veilig is om weer te spelen en bij onze vrienden en families te zijn. Laten we ons voorbereiden op dat moment", besluit de Zwitser zijn videoboodschap aan alle nationale bonden, waaronder de KNVB. "FIFA is bij je in deze moeilijke tijden en samen zullen we winnen!"

Meer uit Voetbal

Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

1 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

3 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

6 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

12 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

12 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

14 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

20 uur geleden