Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-baas Infantino: geen competitie mag mensenleven riskeren

FIFA-baas Infantino: geen competitie mag mensenleven riskeren

ZÜRICH (ANP) - Gezondheid staat boven alles. Dat is de belangrijkste boodschap van voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalfederatie FIFA in een videoboodschap aan alle 211 aangesloten bonden.

"Ik kan het niet genoeg benadrukken", stelt Infantino. "Geen wedstrijd of competitie is het waard om een ​​mensenleven te riskeren. Iedereen in de wereld zou dit heel duidelijk in zijn hoofd moeten hebben. Het zou meer dan onverantwoord zijn om competities te hervatten als de zaken niet voor 100 procent veilig zijn. Als we wat langer moeten wachten, moeten we dat doen. Het is beter om wat langer te wachten dan risico's te nemen."

De FIFA wil aangesloten nationale voetbalbonden financieel helpen. De wereldvoetbalbond heeft naar schatting ruim 2 miljard euro aan reserves en wil die ook aanbreken. "We hebben financiële slagkracht dankzij goed beleid in de afgelopen vier jaar", stelt Infantino. "Dat geld is niet van ons, maar van jullie. Het is geld voor het voetbal. We moeten nog even kijken hoe we precies gaan helpen. Maar het is onze plicht. En de hele wereld zal zien waar het geld heengaat."

Miljard verdelen

FIFA speelt met de gedachte eerder dan gepland 1,6 miljard euro over de zes confederaties en alle aangesloten bonden te verdelen. Dat zou eigenlijk pas in 2022 gebeuren, zo werd vorig jaar juni tijdens een congres in Parijs besloten.

"Ik ben ervan overtuigd dat voetbal een sleutelrol zal spelen om mensen weer bij elkaar te brengen", zegt Infantino. "Wanneer het veilig is om weer te spelen en bij onze vrienden en families te zijn. Laten we ons voorbereiden op dat moment", besluit de Zwitser zijn videoboodschap aan alle nationale bonden, waaronder de KNVB. "FIFA is bij je in deze moeilijke tijden en samen zullen we winnen!"

Meer uit Voetbal

Ziyech laat contract bij Wydad Casablanca ontbinden

CASABLANCA (ANP) - Hakim Ziyech heeft zijn contract bij Wydad Casablanca na minder dan een jaar laten ontbinden. De 33-jarige Marokkaanse aanvallende middenvelder kan transfervrij op zoek naar een nieuwe club.

33 minuten geleden
FIFA bevestigt: Infantino blijft verkiesbaar voor nieuwe termijn

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino neemt volgend jaar maart zoals eerder aangekondigd deel aan de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA. De huidige preses van de wereldvoetbalbond staat zwaar onder druk na het afblazen van zijn plannen om aandelen van het WK te verkopen aan particuliere investeerders.

1 uur geleden
Gelijkspel FC Groningen en FC Twente na vermakelijke eerste helft

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en FC Twente hebben zondag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. In een vermakelijk duel vielen alle doelpunten in de eerste helft. Na vijf wedstrijden staat Groningen negende met 7 punten, Twente staat gedeeld vijfde met 7 punten uit vier wedstrijden.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV oppermachtig in uitwedstrijd tegen Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben op bezoek bij Feyenoord met 6-0 gewonnen. De landskampioen was veel sterker dan de nummer 3 van vorig seizoen in de Vrouwen Eredivisie. Het was de eerste onderlinge wedstrijd tussen twee ploegen uit de top 4 van vorig seizoen, dat spannend verliep.

1 uur geleden
Supportersvereniging FC Utrecht keurt incidenten van zaterdag af

UTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.

5 uur geleden
Willem II lijdt in Tilburg pijnlijke nederlaag tegen Excelsior

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.

17 uur geleden
AS Roma zet sterke seizoensstart door met late zege op Atalanta

ROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.

17 uur geleden