Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-baas Infantino en vedette Mbappé steunen Maignan na racisme

FIFA-baas Infantino en vedette Mbappé steunen Maignan na racisme

UDINE (ANP/AFP/BELGA) - AC Milan-doelman Mike Maignan heeft veel bijval gekregen voor zijn actie om zaterdagavond in Udine van het veld te lopen na racistische beledigingen aan zijn adres. Onder anderen FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Franse vedette Kylian Mbappé hebben van zich laten horen.

Infantino riep in een verklaring op tot wereldwijde stadionverboden voor fans en reglementaire nederlagen voor teams waarvan de supporters zich schuldig maken aan racisme.

Niet alleen de Franse international Maignan was slachtoffer van racisme, maar ook Coventry-speler Kasey Palmer werd op bezoek bij Sheffield Wednesday beledigd. De wedstrijd op het tweede Engelse niveau werd enkele minuten stilgelegd terwijl de officials met beide managers spraken.

Onaanvaardbaar

"De gebeurtenissen die zaterdag plaatsvonden in Udine en Sheffield zijn totaal weerzinwekkend en volkomen onaanvaardbaar", aldus Infantino. "Er is geen plaats voor racisme of enige vorm van discriminatie - zowel in het voetbal als in de maatschappij. De spelers die getroffen zijn door de gebeurtenissen van zaterdag hebben mijn onverdeelde steun."

Ook de Franse voetbalbond en sterspeler Mbappé veroordeelden het gedrag van een deel van de fans van Udinese. "Je hebt al onze steun, Mike Maignan. De FFF (Franse voetbalbond) veroordeelt alle racistische daden." Mbappé voegde op X daaraan toe: "Je bent niet alleen, Mike Maignan, we staan allemaal achter je. Nog steeds dezelfde problemen en nog steeds geen oplossing. NEE tegen racisme."

Maignan was na ruim een half uur van het veld gestapt. Zijn teamgenoten, onder wie Nederlander Tijjani Reijnders, volgden zijn voorbeeld. Na een korte onderbreking keerde de ploeg terug. AC Milan won het duel met Udinese met 3-2.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

4 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

4 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

4 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

17 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

17 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

17 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

17 uur geleden