FIFA-baas Infantino en vedette Mbappé steunen Maignan na racisme
UDINE (ANP/AFP/BELGA) - AC Milan-doelman Mike Maignan heeft veel bijval gekregen voor zijn actie om zaterdagavond in Udine van het veld te lopen na racistische beledigingen aan zijn adres. Onder anderen FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Franse vedette Kylian Mbappé hebben van zich laten horen.
Infantino riep in een verklaring op tot wereldwijde stadionverboden voor fans en reglementaire nederlagen voor teams waarvan de supporters zich schuldig maken aan racisme.
Niet alleen de Franse international Maignan was slachtoffer van racisme, maar ook Coventry-speler Kasey Palmer werd op bezoek bij Sheffield Wednesday beledigd. De wedstrijd op het tweede Engelse niveau werd enkele minuten stilgelegd terwijl de officials met beide managers spraken.
Onaanvaardbaar
"De gebeurtenissen die zaterdag plaatsvonden in Udine en Sheffield zijn totaal weerzinwekkend en volkomen onaanvaardbaar", aldus Infantino. "Er is geen plaats voor racisme of enige vorm van discriminatie - zowel in het voetbal als in de maatschappij. De spelers die getroffen zijn door de gebeurtenissen van zaterdag hebben mijn onverdeelde steun."
Ook de Franse voetbalbond en sterspeler Mbappé veroordeelden het gedrag van een deel van de fans van Udinese. "Je hebt al onze steun, Mike Maignan. De FFF (Franse voetbalbond) veroordeelt alle racistische daden." Mbappé voegde op X daaraan toe: "Je bent niet alleen, Mike Maignan, we staan allemaal achter je. Nog steeds dezelfde problemen en nog steeds geen oplossing. NEE tegen racisme."
Maignan was na ruim een half uur van het veld gestapt. Zijn teamgenoten, onder wie Nederlander Tijjani Reijnders, volgden zijn voorbeeld. Na een korte onderbreking keerde de ploeg terug. AC Milan won het duel met Udinese met 3-2.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
32 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
6 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
1 dag geleden