FIFA-baas Infantino en vedette Mbappé steunen Maignan na racisme
UDINE (ANP/AFP/BELGA) - AC Milan-doelman Mike Maignan heeft veel bijval gekregen voor zijn actie om zaterdagavond in Udine van het veld te lopen na racistische beledigingen aan zijn adres. Onder anderen FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Franse vedette Kylian Mbappé hebben van zich laten horen.
Infantino riep in een verklaring op tot wereldwijde stadionverboden voor fans en reglementaire nederlagen voor teams waarvan de supporters zich schuldig maken aan racisme.
Niet alleen de Franse international Maignan was slachtoffer van racisme, maar ook Coventry-speler Kasey Palmer werd op bezoek bij Sheffield Wednesday beledigd. De wedstrijd op het tweede Engelse niveau werd enkele minuten stilgelegd terwijl de officials met beide managers spraken.
Onaanvaardbaar
"De gebeurtenissen die zaterdag plaatsvonden in Udine en Sheffield zijn totaal weerzinwekkend en volkomen onaanvaardbaar", aldus Infantino. "Er is geen plaats voor racisme of enige vorm van discriminatie - zowel in het voetbal als in de maatschappij. De spelers die getroffen zijn door de gebeurtenissen van zaterdag hebben mijn onverdeelde steun."
Ook de Franse voetbalbond en sterspeler Mbappé veroordeelden het gedrag van een deel van de fans van Udinese. "Je hebt al onze steun, Mike Maignan. De FFF (Franse voetbalbond) veroordeelt alle racistische daden." Mbappé voegde op X daaraan toe: "Je bent niet alleen, Mike Maignan, we staan allemaal achter je. Nog steeds dezelfde problemen en nog steeds geen oplossing. NEE tegen racisme."
Maignan was na ruim een half uur van het veld gestapt. Zijn teamgenoten, onder wie Nederlander Tijjani Reijnders, volgden zijn voorbeeld. Na een korte onderbreking keerde de ploeg terug. AC Milan won het duel met Udinese met 3-2.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
24 minuten geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden