FIFA-baas Infantino: demonstrerende spelers verdienen applaus
ZÜRICH (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA heeft duidelijk stelling genomen in de discussie over de recente solidariteitsacties van enkele spelers tijdens wedstrijden in de Bundesliga. "In een FIFA-duel zouden deze demonstraties van spelers applaus verdienen en geen straf", betoogde de 50-jarige preses. "Wij moeten allemaal nee zeggen tegen racisme en alle vormen van discriminatie. Wij moeten allemaal nee zeggen tegen geweld, tegen elke vorm van geweld."
Eerder op dinsdag had zijn organisatie bij persbureau DPA al een oproep gedaan aan de nationale bonden geen straffen op te leggen aan spelers die op het veld solidariteit tonen naar aanleiding van de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. "In deze omstandigheden moet het gezonde verstand worden gebruikt."
Politieke, religieuze of maatschappijkritische uitingen van voetballers tijdens wedstrijden zijn verboden. Maar voor de zaak Floyd, die heftige reacties oproept, maakt de wereldbond een uitzondering. "FIFA begrijpt volledig de diepe gevoelens en zorgen die door veel voetballers worden geuit in het licht van de tragische omstandigheden van de zaak George Floyd."
Verscheidene spelers stonden afgelopen weekend na het maken van een doelpunt in de Bundesliga stil bij het overlijden van Floyd, die vorige week stierf door hardhandig optreden van een politieagent. Het bestuur van de Duitse voetbalbond (DFB) gaf maandag al te kennen begrip te hebben voor de steunbetuigingen en geen rekening te houden met straffen.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden