FIFA-baas Infantino bezoekt Mexico, gastland van WK 2026
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft een bezoek gebracht aan Mexico, een van de drie gastlanden van het WK voetbal in 2026. Hij sprak met onder anderen president Andrés Manuel Lopez Obrador en voorzitter Yon de Luisa van de Mexicaanse voetbalbond.
Infantino bracht daarnaast een bezoek aan het Aztekenstadion in Mexico-Stad. In dat iconische stadion leidde de Braziliaan Pelé zijn land in 1970 naar de wereldtitel, ten koste van Italië. Zestien jaar later versloeg het Argentinië van Diego Maradona er in de WK-finale West-Duitsland.
Het WK van 2026 wordt voor het eerst in drie landen gehouden. Naast Mexico zijn dat de Verenigde Staten en Canada. Een andere primeur is het aantal deelnemende landen: 48 in plaats van de 32 die eind dit jaar aan de eindronde in Qatar meedoen.
De finale zal ditmaal niet in het Aztekenstadion worden gespeeld. Vanaf de kwartfinales worden alle duels in de VS afgewerkt. De finale is in het MetLife Stadium in New York.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
23 uur geleden