FIFA-baas Infantino bezoekt Mexico, gastland van WK 2026
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft een bezoek gebracht aan Mexico, een van de drie gastlanden van het WK voetbal in 2026. Hij sprak met onder anderen president Andrés Manuel Lopez Obrador en voorzitter Yon de Luisa van de Mexicaanse voetbalbond.
Infantino bracht daarnaast een bezoek aan het Aztekenstadion in Mexico-Stad. In dat iconische stadion leidde de Braziliaan Pelé zijn land in 1970 naar de wereldtitel, ten koste van Italië. Zestien jaar later versloeg het Argentinië van Diego Maradona er in de WK-finale West-Duitsland.
Het WK van 2026 wordt voor het eerst in drie landen gehouden. Naast Mexico zijn dat de Verenigde Staten en Canada. Een andere primeur is het aantal deelnemende landen: 48 in plaats van de 32 die eind dit jaar aan de eindronde in Qatar meedoen.
De finale zal ditmaal niet in het Aztekenstadion worden gespeeld. Vanaf de kwartfinales worden alle duels in de VS afgewerkt. De finale is in het MetLife Stadium in New York.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
23 uur geleden