Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIFA-baas bevestigt dat Saudi-Arabië WK 2034 organiseert

FIFA-baas bevestigt dat Saudi-Arabië WK 2034 organiseert

ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft bevestigd dat Saudi-Arabië het WK voetbal van 2034 organiseert. "Voetbal verenigt de wereld meer dan welke sport dan ook. Het WK is het perfecte podium voor een boodschap van eenheid en inclusie. Het is ook in staat om te laten zien hoe verschillende culturen elkaar beter kunnen begrijpen", schrijft de baas van de wereldvoetbalbond op sociale media.

Eerder op de dinsdag werd al duidelijk dat Australië het toernooi over elf jaar niet meer wilde organiseren. Daarmee bleef het door mensenrechtenorganisaties bekritiseerde Saudi-Arabië over als enige kanshebber. Human Rights Watch sprak in een eerste reactie van "een schande". De organisatie wijst op schendingen van mensenrechten in Saudi-Arabië, het gebrek aan persvrijheid en discriminatie van lhbti-personen.

Infantino zegt dat de FIFA-raad "na een constructief en uitgebreid overleg" ook al officieel akkoord is met de toewijzing, iets wat eigenlijk pas later werd verwacht. "Bedankt aan iedereen die hieraan heeft bijgedragen", aldus de voorzitter.

Mondiaal

Vorig jaar was het WK met Qatar ook al in het Midden-Oosten. Over drie jaar is het volgende wereldkampioenschap in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. In 2030 spelen de voetballers in Spanje, Portugal en Marokko, terwijl de eerste drie wedstrijden in Zuid-Amerika worden afgewerkt. "Dat maakt voetbal echt mondiaal", zegt Infantino over het feit dat de komende jaren vijf werelddelen worden aangedaan.

Football Australia besloot zijn bod in te trekken na "alle factoren te hebben afgewogen", aldus directeur James Johnson. Australië richt zich nu op de organisatie van de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubteams in 2029.

Meer uit Voetbal

Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

1 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

1 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

1 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

6 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

14 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

23 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

1 dag geleden