FIFA: aandacht voor inclusie en diversiteit bij opening WK
DOHA (ANP) - Para-atleet Ghanim Al-Muftah en de Qatarese zangeres Dana zullen tijdens de openingsceremonie van het controversiële WK voetbal in Qatar "een dialoog op gang brengen over inclusie en diversiteit". Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA enkele uren voor de aftrap van het toernooi met de wedstrijd van het gastland tegen Ecuador om 17.00 uur.
Belangrijke gasten bij de dertig minuten durende show in het Al Bayt Stadium zijn ook de Qatarese zanger Fahad Al Kubaisi en de Zuid-Koreaanse popster Jung Kook, die het officiële WK-lied "Dreamers" ten gehore zullen brengen. "Het thema van de openingsceremonie is het samenbrengen van alle mensen, het overbruggen van verschillen tussen de mensheid, respect en inclusie", aldus de FIFA.
De Britse zangeres Dua Lipa had onlangs nog uitgelegd dat zij geen plannen had om op te treden tijdens de openingsceremonie van het omstreden toernooi nadat er geruchten waren dat zij daar zou zingen. "Ik kijk ernaar uit om Qatar te bezoeken wanneer het land alle mensenrechtenbeloften is nagekomen die het heeft gedaan toen het werd aangewezen om het WK te organiseren", aldus Dua Lipa.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
12 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
14 uur geleden