FIFA: aandacht voor inclusie en diversiteit bij opening WK
DOHA (ANP) - Para-atleet Ghanim Al-Muftah en de Qatarese zangeres Dana zullen tijdens de openingsceremonie van het controversiële WK voetbal in Qatar "een dialoog op gang brengen over inclusie en diversiteit". Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA enkele uren voor de aftrap van het toernooi met de wedstrijd van het gastland tegen Ecuador om 17.00 uur.
Belangrijke gasten bij de dertig minuten durende show in het Al Bayt Stadium zijn ook de Qatarese zanger Fahad Al Kubaisi en de Zuid-Koreaanse popster Jung Kook, die het officiële WK-lied "Dreamers" ten gehore zullen brengen. "Het thema van de openingsceremonie is het samenbrengen van alle mensen, het overbruggen van verschillen tussen de mensheid, respect en inclusie", aldus de FIFA.
De Britse zangeres Dua Lipa had onlangs nog uitgelegd dat zij geen plannen had om op te treden tijdens de openingsceremonie van het omstreden toernooi nadat er geruchten waren dat zij daar zou zingen. "Ik kijk ernaar uit om Qatar te bezoeken wanneer het land alle mensenrechtenbeloften is nagekomen die het heeft gedaan toen het werd aangewezen om het WK te organiseren", aldus Dua Lipa.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden