FIFA: aandacht voor inclusie en diversiteit bij opening WK
DOHA (ANP) - Para-atleet Ghanim Al-Muftah en de Qatarese zangeres Dana zullen tijdens de openingsceremonie van het controversiële WK voetbal in Qatar "een dialoog op gang brengen over inclusie en diversiteit". Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA enkele uren voor de aftrap van het toernooi met de wedstrijd van het gastland tegen Ecuador om 17.00 uur.
Belangrijke gasten bij de dertig minuten durende show in het Al Bayt Stadium zijn ook de Qatarese zanger Fahad Al Kubaisi en de Zuid-Koreaanse popster Jung Kook, die het officiële WK-lied "Dreamers" ten gehore zullen brengen. "Het thema van de openingsceremonie is het samenbrengen van alle mensen, het overbruggen van verschillen tussen de mensheid, respect en inclusie", aldus de FIFA.
De Britse zangeres Dua Lipa had onlangs nog uitgelegd dat zij geen plannen had om op te treden tijdens de openingsceremonie van het omstreden toernooi nadat er geruchten waren dat zij daar zou zingen. "Ik kijk ernaar uit om Qatar te bezoeken wanneer het land alle mensenrechtenbeloften is nagekomen die het heeft gedaan toen het werd aangewezen om het WK te organiseren", aldus Dua Lipa.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
18 uur geleden