Fietspad in zee verdwenen door stormen
MIDDELBURG (ANP) - Een fietspad bij Nieuwvliet in Zeeuws-Vlaanderen is in zee verdwenen door de stormen van de afgelopen dagen. Storm Corrie een paar weken geleden had al schade veroorzaakt door zandafslag bij het fietspad. Sinds maandag is het hele fietspad weg, aldus waterschap Scheldestromen, dat deze week de brokken asfalt gaat opruimen. Scheldestromen heeft dinsdag de ingestelde dijkbewaking in Zeeland beëindigd.
In het noorden van het land is dinsdag nog veel wateroverlast door de hevige regenval op de kletsnatte bodem. In het gebied van waterschap Hunze en Aa's hebben de watergangen dinsdagmorgen hun hoogste punt bereikt. Het schap heeft op verschillende plekken kades opgehoogd met zandzakken. Bij sommige scheepswerven zijn noodkeringen geplaatst. Het schap denkt dat het twee weken gaat duren voor overal weer een normaal waterpeil is bereikt.
Waterschap Rivierenland heeft ingegrepen bij de Linge, die het water uit de Betuwe moet afvoeren. De rivier staat al een halve meter hoger dan normaal. Om te voorkomen dat er problemen ontstaan in de buurt van Gorinchem, waar de Linge uitmondt in de Merwede, mogen gemalen uit de Tieler- en Culemborger Waard beperkt spuien op de Linge. Ook de afvoer van de Linge wordt gedoseerd, aldus het schap.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
3 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
3 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
10 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
10 uur geleden