Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fietsmerk VanMoof haalt weer miljoenen op voor uitbreiding

Fietsmerk VanMoof haalt weer miljoenen op voor uitbreiding

AMSTERDAM (ANP/AFP) - VanMoof heeft 128 miljoen dollar (zo'n 108 miljoen euro) opgehaald in een investeringsronde. De Amsterdamse maker van elektrische fietsen wil daarmee onder meer de productiecapaciteit vergroten. De afgelopen twee jaar heeft VanMoof nu in totaal al 182 miljoen dollar aan investeringen opgehaald.

Het bedrijf is flink gegroeid sinds het begin van de coronacrisis. Door de pandemie kozen mensen vaker de fiets als alternatief voor het openbaar vervoer. VanMoof wist de verkoop van zijn e-bikes in 2020 meer dan te verdriedubbelen. Volgens de Amsterdammers zijn de Verenigde Staten momenteel de grootste groeimarkt voor het bedrijf.

De fietsen van VanMoof zijn te koop vanaf 2200 euro. Hoewel ze een minimalistische uitstraling hebben, zitten ze vol technologie. Zo kunnen de fietsen automatisch elektronisch schakelen en hebben ze gps. Voor een extra bijdrage van ruim 100 euro per jaar gaat VanMoof een gestolen fiets voor de klant zoeken.

VanMoof is in 2009 opgezet door de Nederlandse broers Taco en Ties Carlier. Het merk heeft winkels in onder meer Amsterdam, Berlijn, Londen, New York, San Francisco en Tokio.

Meer uit Financieel

Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

DEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.

1 uur geleden
Apple voert omzet op, maar krimpt in China

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal de omzet opgevoerd, mede dankzij goede verkopen van zijn nieuwe iPhone-modellen. Op de belangrijke Chinese markt verloor het Amerikaanse techconcern juist terrein.

1 uur geleden
Clouddivisie stuwt groei Amazon dankzij AI-hype

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft in het derde kwartaal een 13 procent hogere omzet geboekt van ruim 180 miljard dollar. De sterkste motor achter die groei was de divisie die clouddiensten aanbiedt. Daarbij was er volgens topman Andy Jassy een sterke vraag naar rekenkracht voor AI-toepassingen.

1 uur geleden
Techaandelen onder druk op Wall Street, Meta daalt hard

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn donderdag bij de grootste verliezers geƫindigd op de aandelenbeurzen in New York. Onder andere socialmediaconcern Meta was een opvallende daler. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde een dag eerder bij zijn kwartaalcijfers dat de uitgaven aan kunstmatige intelligentie fors zullen stijgen.

3 uur geleden
BP schrapt in Nederland 150 banen, meldt vakbond

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern BP schrapt 150 banen in Nederland, meldt vakbond CNV. Het Britse energiebedrijf doet de ingreep volgens de bond om de winstgevendheid te beschermen, nu de olieprijzen zijn gedaald.

3 uur geleden
Werkgever mag toch huur inhouden op loon arbeidsmigrant, FNV boos

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil werkgevers toch blijven toestaan om huur in te houden op het minimumloon van arbeidsmigranten, schrijft VVD-minister Mariƫlle Paul (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan de Tweede Kamer. Haar voorganger Eddy van Hijum (NSC) wilde vanaf volgend jaar stapsgewijs af van deze regeling, omdat die uitbuiting in de hand zou werken.

4 uur geleden
Meer omzet voor muziekconcern UMG door onder anderen Taylor Swift

HILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Volgens het concern met hoofdkantoor in Hilversum verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. Het leidde tot een ruim 5 procent hogere omzet vergeleken met een jaar eerder, naar 3 miljard euro.

4 uur geleden