Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fietskoeriersdienst Cycloon ontslaat honderden medewerkers

Fietskoeriersdienst Cycloon ontslaat honderden medewerkers

ZWOLLE (ANP) - Fietskoeriersdienst Cycloon schrapt de banen van 440 medewerkers. Het dochterbedrijf van webshop Bol.com stopt voor een groot deel met het bezorgen van pakketten, waardoor de werknemers boventallig zijn. Voortaan gaat Cycloon alleen verder met het bezorgen van post en pakketjes die door de brievenbus passen.

De Zwolse onderneming, met ruim duizend medewerkers, zegt last te hebben van de zwakkere groei op de pakketmarkt en sterk gedaalde tarieven. Tegelijkertijd zijn veel andere bezorgers ook begonnen met de inzet van elektrisch vervoer, waardoor Cycloon als fietskoerier "niet meer onderscheidend" is als duurzaam bedrijf en de omzet daalt. Gesprekken over een eventuele verkoop van de pakketbezorgdienst liepen op niets uit.

Voor de medewerkers die hun baan verliezen is een sociaal plan opgesteld met de ondernemingsraad en vakbonden. Doordat het vooral om parttimemedewerkers gaat, verdwijnen in totaal 68 voltijdsbanen. De banen voor postmedewerkers blijven. Daardoor houden ook mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt bij Cycloon hun werk, meldt het bedrijf.

Meer uit Financieel

De Vegetarische Slager-topman krijgt leiding over moederbedrijf

UTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.

39 minuten geleden
NAM terecht aangewezen als gasopslagbeheerder, oordeelt rechter

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.

1 uur geleden
Bedrijven nemen maatregelen voor bezorgers tegen de hitte

DEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.

1 uur geleden
Meeste schepen door Straat van Hormuz sinds begin oorlog

BRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
FNV dreigt met meer ov-acties na zomer tegen kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met meer en langere acties na de zomer tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid, in navolging van de landelijke staking in het openbaar vervoer woensdagochtend. Volgens de bond is dit een eerste waarschuwing aan het kabinet.

2 uur geleden
Een vijfde van Duitsers kan geen weekje zomervakantie betalen

WIESBADEN (ANP/DPA) - Iets meer dan een vijfde (21 procent) van de Duitsers heeft niet genoeg geld om een weekje buitenshuis op zomervakantie te gaan. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat komt volgens het bureau neer op een totaal van 17,3 miljoen mensen. Vooral eenoudergezinnen worden geraakt. Daarvan zegt 39 procent een week vakantie niet te kunnen betalen.

2 uur geleden
Nederland sluit zich aan bij Amerikaanse AI-alliantie

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij het door de Verenigde Staten geleide Pax Silica om de toevoerketen voor de chipsindustrie en AI veilig te stellen. Het in december gelanceerde initiatief moet de deelnemende landen minder afhankelijk maken van China en gevoelige technologie beschermen.

2 uur geleden