Fietsenfabrikant Accell ruziet met bonden over reorganisatieplan
HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell Group slaagt er nog niet in met vakbonden tot een akkoord te komen over het plan om in Heerenveen 100 tot 150 banen te schrappen. Zowel CNV als de maker van onder meer Batavus en Sparta-fietsen zegt dat de onderhandelingen donderdagavond zijn vastgelopen. Volgens de vakbond zou Accell deze dagen nog met een eindbod komen, maar het bedrijf roept de bonden nu juist al op terug aan tafel te komen.
CNV-onderhandelaar Anthony Williams is verrast door deze oproep, omdat volgens hem juist Accell besloot de onderhandelingen te stoppen. De bond erkent dat de partijen nog wel een "eindje uit elkaar liggen" over de zogeheten beëindigingsvergoedingen. Accell spreekt zelf van een "buitengewoon stevig bod, zeker wanneer je onze situatie en de algemene omstandigheden in de fietsbranche in ogenschouw neemt".
Accell, dat in 2022 voor 1,6 miljard euro werd overgenomen door een consortium van investeerders, maakte eind januari bekend zeker honderd banen te gaan schrappen in Heerenveen. In plaats daarvan wordt een deel van de productie verplaatst naar Hongarije en Turkije. Om het personeelsbestand van nu ongeveer 320 vaste werknemers in te kunnen krimpen, moet er eerst een akkoord met de bonden worden gesloten over de beëindigingsvergoedingen.
Ook FNV is bij de onderhandelingen betrokken. De bond was nog niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."
47 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.
1 uur geledenBILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.
2 uur geleden