Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fietsendealers verwachten weinig problemen na bankroet Qwic

Fietsendealers verwachten weinig problemen na bankroet Qwic

DEN HAAG (ANP) - Eigenaren van een e-bike van Qwic hoeven zich niet te veel zorgen te maken over reparaties aan de fietsen na het faillissement van het Amsterdamse merk. Onderdelen van de fietsen zijn namelijk afkomstig van grote leveranciers die deze kunnen blijven leveren, laten dealers weten. Daarmee verschilt de situatie sterk van die rond het bankroet van VanMoof, dat alle onderdelen van zijn elektrische fietsen in eigen beheer ontwierp.

"Bijna alle fietsfabrikanten maken zelf hun ontwerp voor een frame, maar werken met bestelbare en uitwisselbare onderdelen", legt Rutger Kuiper van Urban E-bikes in Amsterdam uit. De officiële verkoper van Qwic-fietsen heeft nog weinig bezorgde vragen gekregen over het faillissement.

"Bij VanMoof lagen de kaarten wat anders, omdat daar onderdelen in zaten die moeilijker te krijgen waren. Maar Qwic-onderdelen kan ik gewoon krijgen", vult Peter Hoens van Bike Center Cuijk aan. Zo komen de elektrische onderdelen zoals de motor van de e-bikes van het Chinese Bafang, dat ook veel onderdelen voor andere fietsen levert.

Fabrieksgarantie

Over garantiegevallen is nog wel onduidelijkheid bij fietsendealers."In principe zit daar bij onderdelen twee jaar garantie op bij de fabrikant", zegt Hoens. Maar hij heeft nog geen duidelijkheid van bijvoorbeeld Bafang over de garantie op de onderdelen. Het bedrijf heeft nog niet gereageerd op een verzoek om commentaar.

Fietsenwinkels zeggen van Qwic-vertegenwoordigers te hebben gehoord dat er waarschijnlijk een doorstart komt. "Maar niks is nog zeker, we moeten dus afwachten", klinkt het bij Snoep Tweewielers in Nieuw-Beijerland. De curator van Qwic wil voorlopig niet ingaan op vragen van de media.

Miljoenen aan navordering

Het in 2006 opgerichte Qwic, dat in totaal zo'n 200.000 fietsen heeft verkocht, ging deze week failliet. Topman Taco Anema zei tegen Het Financieele Dagblad dat een navordering van 12 miljoen euro van de Douane de financiële problemen had verergerd. Ook kampte het bedrijf met een zwakkere markt voor e-bikes.

Meer uit Financieel

Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

20 minuten geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

1 uur geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

2 uur geleden
Werknemers kunnen tweede fiets leasen tegen lagere bijtelling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.

2 uur geleden
Rusland staakt export vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.

3 uur geleden