Fietsendealers verwachten weinig problemen na bankroet Qwic
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren van een e-bike van Qwic hoeven zich niet te veel zorgen te maken over reparaties aan de fietsen na het faillissement van het Amsterdamse merk. Onderdelen van de fietsen zijn namelijk afkomstig van grote leveranciers die deze kunnen blijven leveren, laten dealers weten. Daarmee verschilt de situatie sterk van die rond het bankroet van VanMoof, dat alle onderdelen van zijn elektrische fietsen in eigen beheer ontwierp.
"Bijna alle fietsfabrikanten maken zelf hun ontwerp voor een frame, maar werken met bestelbare en uitwisselbare onderdelen", legt Rutger Kuiper van Urban E-bikes in Amsterdam uit. De officiële verkoper van Qwic-fietsen heeft nog weinig bezorgde vragen gekregen over het faillissement.
"Bij VanMoof lagen de kaarten wat anders, omdat daar onderdelen in zaten die moeilijker te krijgen waren. Maar Qwic-onderdelen kan ik gewoon krijgen", vult Peter Hoens van Bike Center Cuijk aan. Zo komen de elektrische onderdelen zoals de motor van de e-bikes van het Chinese Bafang, dat ook veel onderdelen voor andere fietsen levert.
Fabrieksgarantie
Over garantiegevallen is nog wel onduidelijkheid bij fietsendealers."In principe zit daar bij onderdelen twee jaar garantie op bij de fabrikant", zegt Hoens. Maar hij heeft nog geen duidelijkheid van bijvoorbeeld Bafang over de garantie op de onderdelen. Het bedrijf heeft nog niet gereageerd op een verzoek om commentaar.
Fietsenwinkels zeggen van Qwic-vertegenwoordigers te hebben gehoord dat er waarschijnlijk een doorstart komt. "Maar niks is nog zeker, we moeten dus afwachten", klinkt het bij Snoep Tweewielers in Nieuw-Beijerland. De curator van Qwic wil voorlopig niet ingaan op vragen van de media.
Miljoenen aan navordering
Het in 2006 opgerichte Qwic, dat in totaal zo'n 200.000 fietsen heeft verkocht, ging deze week failliet. Topman Taco Anema zei tegen Het Financieele Dagblad dat een navordering van 12 miljoen euro van de Douane de financiële problemen had verergerd. Ook kampte het bedrijf met een zwakkere markt voor e-bikes.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
7 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
18 uur geleden