Fietsendealers verwachten weinig problemen na bankroet Qwic
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren van een e-bike van Qwic hoeven zich niet te veel zorgen te maken over reparaties aan de fietsen na het faillissement van het Amsterdamse merk. Onderdelen van de fietsen zijn namelijk afkomstig van grote leveranciers die deze kunnen blijven leveren, laten dealers weten. Daarmee verschilt de situatie sterk van die rond het bankroet van VanMoof, dat alle onderdelen van zijn elektrische fietsen in eigen beheer ontwierp.
"Bijna alle fietsfabrikanten maken zelf hun ontwerp voor een frame, maar werken met bestelbare en uitwisselbare onderdelen", legt Rutger Kuiper van Urban E-bikes in Amsterdam uit. De officiƫle verkoper van Qwic-fietsen heeft nog weinig bezorgde vragen gekregen over het faillissement.
"Bij VanMoof lagen de kaarten wat anders, omdat daar onderdelen in zaten die moeilijker te krijgen waren. Maar Qwic-onderdelen kan ik gewoon krijgen", vult Peter Hoens van Bike Center Cuijk aan. Zo komen de elektrische onderdelen zoals de motor van de e-bikes van het Chinese Bafang, dat ook veel onderdelen voor andere fietsen levert.
Fabrieksgarantie
Over garantiegevallen is nog wel onduidelijkheid bij fietsendealers."In principe zit daar bij onderdelen twee jaar garantie op bij de fabrikant", zegt Hoens. Maar hij heeft nog geen duidelijkheid van bijvoorbeeld Bafang over de garantie op de onderdelen. Het bedrijf heeft nog niet gereageerd op een verzoek om commentaar.
Fietsenwinkels zeggen van Qwic-vertegenwoordigers te hebben gehoord dat er waarschijnlijk een doorstart komt. "Maar niks is nog zeker, we moeten dus afwachten", klinkt het bij Snoep Tweewielers in Nieuw-Beijerland. De curator van Qwic wil voorlopig niet ingaan op vragen van de media.
Miljoenen aan navordering
Het in 2006 opgerichte Qwic, dat in totaal zo'n 200.000 fietsen heeft verkocht, ging deze week failliet. Topman Taco Anema zei tegen Het Financieele Dagblad dat een navordering van 12 miljoen euro van de Douane de financiƫle problemen had verergerd. Ook kampte het bedrijf met een zwakkere markt voor e-bikes.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
34 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
10 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
14 uur geleden