Fietsen van Visma - Lease a Bike gestolen bij Vuelta
LIMONE PIEMONTE (ANP/DPA) - Tijdens de Vuelta zijn meerdere fietsen gestolen uit de vrachtwagen van Visma - Lease a Bike. Dat heeft het Nederlandse team bekendgemaakt. Dat gebeurde enkele uren nadat de Deense kopman Jonas Vingegaard de tweede etappe op Italiaanse bodem had gewonnen. De politie is een onderzoek gestart.
Vingegaard was zondag ondanks een val de beste in de etappe van Alba naar Limone Piemonte met finish bergop. Hij nam ook de leiding in het algemeen klassement over. De 28-jarige Vingegaard is ook de grote favoriet voor de eindoverwinning.
Op maandag wordt de derde etappe op Italiaans grondgebied verreden over 134,6 kilometer van San Maurizio Canavese naar Ceres. Daarbij verschijnen Axel Zingle (Visma - Lease a Bike) en Jorge Arcas (Movistar) niet meer aan de start, nadat ze zondag net als Vingegaard betrokken waren bij een valpartij.
"Heel treurig"
Voordat de etappe van start ging, werden enkele gestolen fietsen teruggevonden. Dat heeft ploegbaas Richard Plugge volgens Wielerflits gezegd vanuit de Vuelta. "Er zijn enkele gestolen fietsen gevonden in de bosjes, dat klopt", vertelde Plugge. "Dat is fijn voor ons, maar de reden waarom ze zijn achtergelaten, weet ik niet."
"De meeste renners hebben hun eigen fiets nog en een reservefiets, maar het is heel treurig", stelde Plugge. "De fietsen van Jonas zijn er gelukkig nog, daar hebben we het minste werk aan. Maar de rest van de fietsen moesten we opnieuw opbouwen, of checken of alles in orde is, want het was een haastklus om te zorgen dat alle fietsen klaar zijn. Gelukkig is alles gelukt."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
5 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden