Fietsbranche ziet heil in keurmerk tegen onveilige fatbikes
DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet niets ziet in een wettelijke minimumleeftijd en helmplicht die alleen voor fatbikes geldt, pleit de Nederlandse fietsbranche voor een keurmerk voor e-bikes. Zo'n keurmerk zou direct duidelijk moeten maken of consumenten en handhavers te maken hebben met een legale of illegale e-bike, denkt brancheorganisatie RAI Vereniging.
Eerder vroeg een meerderheid in de Tweede Kamer minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat om strengere regels die specifiek voor fatbikes zouden moeten gelden. Dit om overlast op het fietspad en het aantal ongelukken met jongeren te verminderen. Madlener schreef de Kamer woensdag dat zo'n onderscheid tussen elektrische fietsen met dikke banden en andere e-bikes onuitvoerbaar is.
RAI Vereniging zegt zich te kunnen vinden in het door Madlener voorgestelde beleid om onveilige situaties met fatbikes tegen te gaan. De minister wil namelijk inzetten op handhaving van bestaande regels, toezicht en campagnes voor veilig fietsen met fatbikes. Als "sluitstuk" moet er wat de brancheorganisatie betreft een keurmerk komen, waarbij e-bikes en fatbikes bijvoorbeeld moeten voldoen aan anti-opvoermaatregelen.
"De Tweede Kamer is in toenemende mate bezorgd over de veiligheid en hinder van in veel gevallen illegaal opgevoerde fatbikes", schrijft de belangenorganisatie. "RAI Vereniging deelt die zorgen, maar benadrukt ook dat de problematiek niet voortvloeit uit het type fiets, maar uit het illegaal opvoeren en het feit dat er veel - en steeds meer - illegale, ondeugdelijke en onveilige fatbikes op de (online) markt zijn."
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
3 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
8 uur geleden