Fietsbranche ziet heil in keurmerk tegen onveilige fatbikes
DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet niets ziet in een wettelijke minimumleeftijd en helmplicht die alleen voor fatbikes geldt, pleit de Nederlandse fietsbranche voor een keurmerk voor e-bikes. Zo'n keurmerk zou direct duidelijk moeten maken of consumenten en handhavers te maken hebben met een legale of illegale e-bike, denkt brancheorganisatie RAI Vereniging.
Eerder vroeg een meerderheid in de Tweede Kamer minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat om strengere regels die specifiek voor fatbikes zouden moeten gelden. Dit om overlast op het fietspad en het aantal ongelukken met jongeren te verminderen. Madlener schreef de Kamer woensdag dat zo'n onderscheid tussen elektrische fietsen met dikke banden en andere e-bikes onuitvoerbaar is.
RAI Vereniging zegt zich te kunnen vinden in het door Madlener voorgestelde beleid om onveilige situaties met fatbikes tegen te gaan. De minister wil namelijk inzetten op handhaving van bestaande regels, toezicht en campagnes voor veilig fietsen met fatbikes. Als "sluitstuk" moet er wat de brancheorganisatie betreft een keurmerk komen, waarbij e-bikes en fatbikes bijvoorbeeld moeten voldoen aan anti-opvoermaatregelen.
"De Tweede Kamer is in toenemende mate bezorgd over de veiligheid en hinder van in veel gevallen illegaal opgevoerde fatbikes", schrijft de belangenorganisatie. "RAI Vereniging deelt die zorgen, maar benadrukt ook dat de problematiek niet voortvloeit uit het type fiets, maar uit het illegaal opvoeren en het feit dat er veel - en steeds meer - illegale, ondeugdelijke en onveilige fatbikes op de (online) markt zijn."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
10 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
11 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
19 uur geleden