Fietsbranche ziet heil in keurmerk tegen onveilige fatbikes
DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet niets ziet in een wettelijke minimumleeftijd en helmplicht die alleen voor fatbikes geldt, pleit de Nederlandse fietsbranche voor een keurmerk voor e-bikes. Zo'n keurmerk zou direct duidelijk moeten maken of consumenten en handhavers te maken hebben met een legale of illegale e-bike, denkt brancheorganisatie RAI Vereniging.
Eerder vroeg een meerderheid in de Tweede Kamer minister Barry Madlener van Infrastructuur en Waterstaat om strengere regels die specifiek voor fatbikes zouden moeten gelden. Dit om overlast op het fietspad en het aantal ongelukken met jongeren te verminderen. Madlener schreef de Kamer woensdag dat zo'n onderscheid tussen elektrische fietsen met dikke banden en andere e-bikes onuitvoerbaar is.
RAI Vereniging zegt zich te kunnen vinden in het door Madlener voorgestelde beleid om onveilige situaties met fatbikes tegen te gaan. De minister wil namelijk inzetten op handhaving van bestaande regels, toezicht en campagnes voor veilig fietsen met fatbikes. Als "sluitstuk" moet er wat de brancheorganisatie betreft een keurmerk komen, waarbij e-bikes en fatbikes bijvoorbeeld moeten voldoen aan anti-opvoermaatregelen.
"De Tweede Kamer is in toenemende mate bezorgd over de veiligheid en hinder van in veel gevallen illegaal opgevoerde fatbikes", schrijft de belangenorganisatie. "RAI Vereniging deelt die zorgen, maar benadrukt ook dat de problematiek niet voortvloeit uit het type fiets, maar uit het illegaal opvoeren en het feit dat er veel - en steeds meer - illegale, ondeugdelijke en onveilige fatbikes op de (online) markt zijn."
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
6 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
8 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
8 uur geleden