Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fiat Chrysler sluit jaar af met recordwinst in Noord-Amerika

Fiat Chrysler sluit jaar af met recordwinst in Noord-Amerika

LONDEN (ANP) - De Italiaans-Amerikaanse autoproducent Fiat Chrysler Automobiles deed vorig jaar goede zaken in Noord- en Zuid-Amerika. In Noord-Amerika behaalde het bedrijf een recordwinst. Vooral auto's van de merken Jeep en Ram verkochten hier goed.

Ram introduceerde drie nieuwe pick-ups en daardoor schoten de verkopen omhoog in de Verenigde Staten. Ook de Jeep Gladiator viel in de smaak. Dat resulteerde in een aangepaste brutowinst van 6,7 miljard euro in Noord-Amerika. Fiat Chrysler had last van zwakke marktomstandigheden in Argentinië en andere landen in Latijns-Amerika, maar dit werd gecompenseerd door goede resultaten in Brazilië.

Door de goede resultaten in Noord- en Zuid-Amerika kon Fiat Chrysler grotendeels compenseren voor een daling van de omzet in Europa, het Midden-Oosten en Afrika. De totale omzet van het bedrijf zakte met 2 procent naar 108 miljard euro.

Meer uit Financieel

Olieprijzen zakken flink na opmerkingen Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent. Eerder op de dag gingen de olieprijzen nog omhoog.

1 minuut geleden
Griekenland trekt 300 miljoen uit tegen prijsstijgingen oorlog

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.

1 uur geleden
ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

2 uur geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

2 uur geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

2 uur geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden