Fiat Chrysler gaat fabrieken in Brazilië heropstarten
BRASILIA (ANP) - Autobouwer Fiat Chrysler gaat de productie in de drie fabrieken die het bedrijf in Brazilië heeft hervatten. Vanwege het coronavirus lagen de werkzaamheden daar 48 dagen stil.
Het bedrijf zei in een verklaring maandag (lokale tijd) dat 6400 van de circa 10.000 werknemers die Fiat Chrysler in Brazilië heeft, weer aan het werk zijn. De Italiaans-Amerikaanse autofabrikant gaat werknemers de komende tijd wegwijs maken in de nieuwe werkwijzen. Dit in het licht van "nieuwe normen voor sanitair en veiligheid".
Autobouwers in Brazilië zien hun productie door de coronacrisis kelderen. Opgeteld leverden alle autofabrikanten in het land in april 1800 voertuigen af. Dat terwijl Fiat Chrysler in twee van zijn fabrieken voor de sluiting opgeteld 2600 auto's per dag produceerde.
In Brazilië zijn in veel staten en grote steden lockdownmaatregelen van kracht om het coronavirus af te remmen, ondanks de druk van president Jair Bolsonaro, die zich verzet tegen de maatregelen vanwege hun impact op de economie. In het land zijn nu ruim 166.000 besmettingsgevallen van het virus bekend en 11.625 doden te betreuren. Wetenschappers denken dat het werkelijke aantal slachtoffers vele malen hoger kan zijn, aangezien Brazilië niet in staat is om uitgebreid te testen.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
2 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.
6 uur geleden