Fiat Chrysler gaat fabrieken in Brazilië heropstarten
BRASILIA (ANP) - Autobouwer Fiat Chrysler gaat de productie in de drie fabrieken die het bedrijf in Brazilië heeft hervatten. Vanwege het coronavirus lagen de werkzaamheden daar 48 dagen stil.
Het bedrijf zei in een verklaring maandag (lokale tijd) dat 6400 van de circa 10.000 werknemers die Fiat Chrysler in Brazilië heeft, weer aan het werk zijn. De Italiaans-Amerikaanse autofabrikant gaat werknemers de komende tijd wegwijs maken in de nieuwe werkwijzen. Dit in het licht van "nieuwe normen voor sanitair en veiligheid".
Autobouwers in Brazilië zien hun productie door de coronacrisis kelderen. Opgeteld leverden alle autofabrikanten in het land in april 1800 voertuigen af. Dat terwijl Fiat Chrysler in twee van zijn fabrieken voor de sluiting opgeteld 2600 auto's per dag produceerde.
In Brazilië zijn in veel staten en grote steden lockdownmaatregelen van kracht om het coronavirus af te remmen, ondanks de druk van president Jair Bolsonaro, die zich verzet tegen de maatregelen vanwege hun impact op de economie. In het land zijn nu ruim 166.000 besmettingsgevallen van het virus bekend en 11.625 doden te betreuren. Wetenschappers denken dat het werkelijke aantal slachtoffers vele malen hoger kan zijn, aangezien Brazilië niet in staat is om uitgebreid te testen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
9 uur geleden