Fianna Fáil wil niet regeren met linkse Sinn Féin in Ierland
DUBLIN (ANP/RTR) - De centrumrechtse partij Fianna Fáil wil niet regeren met de linkse nationalisten van Sinn Féin in Ierland. Dat heeft een parlementslid donderdag bekendgemaakt. Fianna Fáil kreeg na de verkiezingen meer parlementszetels dan Sinn Féin, maar de linkse partij kreeg meer stemmen.
Fianna Fáil staat op 38 zetels, Sinn Féin op 37 en de centrumrechtse regeringspartij Fine Gael op 35. Doordat alle drie de partijen dicht bij elkaar liggen qua zetels, zijn zeker drie partijen nodig om een regering te kunnen vormen.
Sinn Féin leek door de verkiezingsuitslag kans te maken om voor het eerst in de Ierse regering te komen. Fine Gael liet echter al snel weten niets te zien in een samenwerking en nu heeft ook Fianna Fáil de partij afgewezen. "We hebben de partijleider de vrijheid gegeven om met alle partijen in gesprek te treden, behalve met Sinn Féin", aldus parlementslid Niall Collins. Een samenwerking tussen Fianna Fáil en Fine Gael is volgens Collins nog niet ter sprake gekomen.
De radicale partij Sinn Féin was ooit de spreekbuis van de terroristische en nationalistische beweging IRA. Die oude banden zijn voor de andere partijen in Ierland reden om niet samen te werken met Sinn Féin.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
3 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
23 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
23 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden