
FIA verwacht minder saaie klassieker in Monaco met twee pitstops
PARIJS (ANP) - Bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 moeten de coureurs vanaf dit jaar verplicht minstens twee pitstops maken. Dat heeft de autosportraad van de FIA bepaald. De verwachting is dat de race met meer pitstops spannender wordt.
In de huidige regelgeving is één pitstop verplicht tijdens een grand prix. Het stratencircuit in Monaco is zo smal en bochtig, dat inhalen nagenoeg onmogelijk is en de race doorgaans een saaie optocht is.
De Grote Prijs van Monaco is een klassieker in de Formule 1. De race is dit jaar op 25 mei. De Monegask Charles Leclerc won vorig jaar in zijn Ferrari. Het jaar daarvoor was Max Verstappen de winnaar. Hij woont in Monaco.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is ontslagen uit het ziekenhuis en teruggekeerd in het trainingskamp van Real Madrid. Dat meldt de Spaanse voetbalclub. De Franse aanvaller was opgenomen met acute buikgriep.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Inter Miami heeft met 2-1 gewonnen van Porto in de groepsfase van het WK voetbal voor clubs. Sterspeler Lionel Messi leidde zijn ploeg in Atlanta naar de zege. Hij maakte zelf in de 54e minuut de 2-1 uit een vrije trap.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft van de Premier League een boete van ruim 1 miljoen euro gekregen voor het herhaaldelijk te laat verschijnen aan de aftrap of hervatting in een competitiewedstrijd. Dat gebeurde vorig seizoen negen keer, meldde de hoogste Engelse voetbaldivisie.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Clubs kunnen in de toekomst ook alleen deelnemen aan het professionele vrouwenvoetbal. De algemene vergadering betaald voetbal heeft ingestemd met gewijzigde reglementen die dat mogelijk moeten maken.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema heeft er alle vertrouwen in dat ze op het EK in Zwitserland volop van de partij kan zijn. "Ik heb alles mee kunnen doen met de groep. Ik ben gewoon fit. Ik sta er nu goed voor", zei Miedema donderdag bij Oranje in Zeist. "Het is een goed team. Het kan een heel speciaal toernooi worden."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Andries Jonker gaat met Nederland naar het EK in Zwitserland om het toernooi te winnen. De bondscoach beseft dat het niet alleen voor hemzelf, maar voor een aantal speelsters uit de gouden generatie de laatste kans is om nog iets groots te winnen. "Je weet dat je voor het laatst aan een voorbereiding begint. Daar ben ik me van bewust. Maar verder heeft dat geen invloed op me", stelt Jonker aan het begin van de voorbereiding van Oranje. "We doen er alles voor om het zo goed mogelijk te doen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.
12 uur geleden