Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIA: raceleider Masi maakte 'menselijke fout' in slotrace

FIA: raceleider Masi maakte 'menselijke fout' in slotrace

SAKHIR (ANP) - Wedstrijdleider Michael Masi heeft een "menselijke fout" gemaakt tijdens de slotrace van de Formule 1 vorig jaar in Abu Dhabi, maar "naar beste weten en te goeder trouw" gehandeld. De uitslag van het wereldkampioenschap van 2021 is definitief geldig verklaard.

Dat zijn de conclusies uit het onderzoeksrapport van de internationale autosportfederatie FIA naar de controversiële ontknoping van het kampioenschap. Het is de race waarin Max Verstappen de wereldtitel veroverde door in de laatste ronde van de Grote Prijs van Abu Dhabi zijn rivaal Lewis Hamilton in te halen en te onttronen.

Masi gaf volgens de onderzoekers zijn eigen interpretatie van de sportieve regels en wilde dat de race niet achter de safetycar zou worden beëindigd. Hij gaf vijf auto's die door raceleider Hamilton op een ronde waren gezet opdracht de safetycar in te halen en zich zo te 'unlappen'. Zo kon hij Hamilton en Verstappen nog één ronde geven om te racen.

Handmatig

De Australische wedstrijdleider handelde daarmee in strijd met de regels, want hij had eigenlijk alle coureurs die op een ronde achterstand reden voorbij de safetycar moeten sturen. Masi kon volgens de FIA die fout maken omdat het aantal auto's dat op een ronde was gezet handmatig was bijgehouden. Het was om die reden een menselijke fout.

Verder is de FIA coulant voor Masi, want hij handelde ook in de geest van de Formule 1 om een race bij voorkeur onder de groene vlag te laten finishen - dus niet achter de safetycar - als dat veilig kan. "Het rapport concludeert dat de racedirecteur te goeder trouw en naar beste weten heeft gehandeld gezien de moeilijke omstandigheden, met name gezien de aanzienlijke tijdsdruk waarbinnen beslissingen moesten worden genomen en de immense druk die door de teams werd uitgeoefend", valt te lezen.

Mercedes ging direct na de race (op 12 december 2021) in protest tegen de uitslag. De renstal vond dat Hamilton de zege en daarmee zijn achtste wereldtitel was ontnomen en wilde dat de uitslag werd geschrapt. Het protest werd afgewezen en Mercedes ging daarna niet meer in beroep. Kennelijk waren de regels ook voor meerdere uitleg vatbaar. Wel nam de FIA het initiatief om de gebeurtenissen in de slotfase van de race in Abu Dhabi grondig te analyseren. Masi werd eerder al uit zijn functie gezet, ook al wordt zijn naam nu gezuiverd door de uitkomsten van het onderzoek.

Meer uit Sport

'Versleten' Djokovic wil 'absoluut terugkomen' op Wimbledon

LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.

13 uur geleden
Visser derde in sterk bezette 100 meter horden in Monaco

MONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.

14 uur geleden
Pogacars meesterhelper Almeida breekt rib, maar gaat door in Tour

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.

15 uur geleden
Bol wint 27e Diamond League op 400 meter horden in beste jaartijd

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.

15 uur geleden
Sinner verslaat Djokovic en bereikt eerste finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.

16 uur geleden
Pogacar zet concurrenten al op ruime achterstand

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.

18 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar finale Wimbledon na zege tegen Fritz

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).

18 uur geleden