Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FIA: Formule 1-race in België dag uitstellen was niet mogelijk

FIA: Formule 1-race in België dag uitstellen was niet mogelijk

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - De Grote Prijs van België met een dag uitstellen naar maandag, is nooit een optie geweest van de wedstrijdleiding. "De lijst met redenen waarom dat niet kon, is pagina's lang", zei Michael Masi, namens de internationale autosportfederatie FIA raceleider van de Formule 1.

De gestage regenval op het circuit van Spa-Francorchamps verhinderde zondag een echte race in de Formule 1. Op de drijfnatte baan konden de coureurs niet veilig hun rondjes rijden. Na uren uitstel koos de wedstrijdleiding ervoor de coureurs enkele ronden te laten rijden achter de safetycar. Zodoende kon er toch een klassement worden opgemaakt. Max Verstappen won.

"De omstandigheden waren het hele weekend niet al te best, maar er zijn wel momenten geweest dat we nog wat hebben kunnen doen. We hebben het zondag lang aangekeken, maar het slechte weer nam de overhand. Veiligheid staat voorop voor de coureurs, de teams en de toeschouwers", aldus Masi.

De race met een dag uitstellen was om tal van logistieke en organisatorische redenen niet mogelijk, zei de raceleider. Over een week is namelijk al de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort. Die begint al met de vrije trainingen op vrijdag.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

38 minuten geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

2 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

5 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

7 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

7 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

8 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

13 uur geleden