FIA en Formule 1 bemoeien zich met zaak-Mazepin
LONDEN (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de Formule 1 hebben zich ook bemoeid met de affaire rond Nikita Mazepin. Op het Instagram-account van de Russische coureur, die komend jaar bij Haas debuteert in de Formule 1, verscheen onlangs een video waarin te zien is hoe een vrouw op de achterbank van een auto wordt betast. De teamleiding van Haas liet woensdag in een korte verklaring al weten dat af te keuren. De overkoepelende organisaties scharen zich achter die boodschap.
"We steunen het Formule 1-team Haas volledig in de reactie op de ongepaste acties van zijn coureur Nikita Mazepin", schrijven de FIA en de Formule 1. "Mazepin heeft zich openlijk verontschuldigd voor zijn slechte gedrag. Deze kwestie zal intern worden behandeld door Haas. De ethische principes en de diverse en inclusieve cultuur van onze sport zijn van het grootste belang voor de FIA en de Formule 1."
De 21-jarige Rus, die vorige week samen met Mick Schumacher werd gepresenteerd als het nieuwe rijdersduo bij Haas voor komend seizoen, heeft de omstreden video verwijderd. Haas noemt het feit dat hij de video online zette "weerzinwekkend" voor het team. Al ruim 25.000 mensen ondertekenden op internet een petitie, waarin de FIA wordt opgeroepen om de zoon van een Russische miljardair te weren uit de Formule 1.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.
5 uur geledenMONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.
7 uur geledenCALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Oud-zwemster Ranomi Kromowidjojo treedt op 1 oktober toe tot de directie van wereldzwembond World Aquatics. De drievoudig olympisch kampioene krijgt als 'engagement director' de taak om de sporters zo goed mogelijk te begeleiden en ondersteunen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft extra vertrouwen gekregen van haar laatste race op de 800 meter bij de Diamond League in Zürich. De 26-jarige atlete rende een groot deel van die race aan de leiding en eindigde in een nieuw Nederlands record. Broeders-Bol moest wel Europees kampioene Audrey Werro voor zich dulden, maar liep met de tweede tijd van 1.54,71 0,7 seconde van haar eigen beste toptijd af.
10 uur geleden