Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoordsupporters definitief niet welkom in Lille

Feyenoordsupporters definitief niet welkom in Lille

PARIJS (ANP) - De Franse Hoge Raad in Parijs heeft besloten dat supporters van Feyenoord niet welkom zijn in Lille. De uitspraak volgt op een kort geding dat de Rotterdamse voetbalclub, de supporters van FSV de Feijenoorder en andere partijen hadden aangespannen tegen een eerder besluit van de Franse autoriteiten. Feyenoord speelt op woensdagavond een duel in de Champions League tegen Lille OSC. De Franse overheid heeft een "inreisverbod" naar Lille afgekondigd.

Feyenoord laat in een reactie weten "uitermate teleurgesteld" te zijn dat het kort geding is verloren, maar de club kan naar eigen zeggen niets anders dan berusten in de uitspraak. Feyenoord en de FSV de Feijenoorder adviseren allebei supporters van de club om niet naar Lille af te reizen. "De Franse politie kennende zullen die streng controleren en optreden", stelt Kees Lau van FSV de Feijenoorder.

FSV de Feijenoorder overweegt om de UEFA aan te spreken op zijn stelling dat supporters van bezoekende clubs in principe welkom moeten zijn. UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft eerder laten weten dat clubs niet meer in het eigen stadion zouden mogen spelen als uitfans niet welkom zijn. In dat geval zou een wedstrijd op neutraal terrein plaats moeten vinden.

Misdragingen

De Franse autoriteiten benadrukten vorige week bij hun besluit dat fans van de Rotterdamse ploeg zich de afgelopen jaren geregeld hebben misdragen in Europa. Ze vreesden ook dat er veel fans van Feyenoord zonder kaartje voor de wedstrijd in Stade Pierre-Mauroy wilden komen. Feyenoord stelde dat er wekenlang intensief overleg is gevoerd tussen club en de Franse overheden over het al dan niet meenemen van de eigen aanhang. De club diende onder meer een uitgebreid plan in over de wijze waarop zo'n 2000 supporters de reis naar Lille "goed en verantwoord" zouden kunnen maken.

PSV won in oktober vorig jaar in tegenstelling tot Feyenoord een kort geding dat het in samenwerking met de supportersvereniging had aangespannen tegen het besluit van Franse autoriteiten om fans te weren bij het duel met Paris Saint-Germain. De Eindhovenaren besloten desondanks geen supporters naar Parijs te laten gaan.

Feyenoord kan bij Lille in theorie nog directe plaatsing voor de achtste finales van de Champions League afdwingen. De club is sowieso al verzekerd van een langer verblijf in de Champions League.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

13 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

13 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

13 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

13 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

19 uur geleden