Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoordsupporters definitief niet welkom in Lille

Feyenoordsupporters definitief niet welkom in Lille

PARIJS (ANP) - De Franse Hoge Raad in Parijs heeft besloten dat supporters van Feyenoord niet welkom zijn in Lille. De uitspraak volgt op een kort geding dat de Rotterdamse voetbalclub, de supporters van FSV de Feijenoorder en andere partijen hadden aangespannen tegen een eerder besluit van de Franse autoriteiten. Feyenoord speelt op woensdagavond een duel in de Champions League tegen Lille OSC. De Franse overheid heeft een "inreisverbod" naar Lille afgekondigd.

Feyenoord laat in een reactie weten "uitermate teleurgesteld" te zijn dat het kort geding is verloren, maar de club kan naar eigen zeggen niets anders dan berusten in de uitspraak. Feyenoord en de FSV de Feijenoorder adviseren allebei supporters van de club om niet naar Lille af te reizen. "De Franse politie kennende zullen die streng controleren en optreden", stelt Kees Lau van FSV de Feijenoorder.

FSV de Feijenoorder overweegt om de UEFA aan te spreken op zijn stelling dat supporters van bezoekende clubs in principe welkom moeten zijn. UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft eerder laten weten dat clubs niet meer in het eigen stadion zouden mogen spelen als uitfans niet welkom zijn. In dat geval zou een wedstrijd op neutraal terrein plaats moeten vinden.

Misdragingen

De Franse autoriteiten benadrukten vorige week bij hun besluit dat fans van de Rotterdamse ploeg zich de afgelopen jaren geregeld hebben misdragen in Europa. Ze vreesden ook dat er veel fans van Feyenoord zonder kaartje voor de wedstrijd in Stade Pierre-Mauroy wilden komen. Feyenoord stelde dat er wekenlang intensief overleg is gevoerd tussen club en de Franse overheden over het al dan niet meenemen van de eigen aanhang. De club diende onder meer een uitgebreid plan in over de wijze waarop zo'n 2000 supporters de reis naar Lille "goed en verantwoord" zouden kunnen maken.

PSV won in oktober vorig jaar in tegenstelling tot Feyenoord een kort geding dat het in samenwerking met de supportersvereniging had aangespannen tegen het besluit van Franse autoriteiten om fans te weren bij het duel met Paris Saint-Germain. De Eindhovenaren besloten desondanks geen supporters naar Parijs te laten gaan.

Feyenoord kan bij Lille in theorie nog directe plaatsing voor de achtste finales van de Champions League afdwingen. De club is sowieso al verzekerd van een langer verblijf in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

2 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

3 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

5 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

6 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

7 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

7 uur geleden