Feyenoordfans nemen met bescheiden feest voorschot op titel
ROTTERDAM (ANP) - Hoewel voor aanvang van de wedstrijd al vaststond dat Feyenoord deze zondag geen voetbalkampioen van Nederland zou worden, trokken toch duizenden aanhangers van de club naar het centrum van Rotterdam om te kijken naar hun club. De sfeer was ontspannen en gemoedelijk. De politie, die massaal en zichtbaar aanwezig was in het centrum van Rotterdam, hoefde niet in te grijpen.
Op verschillende plaatsen stonden grote schermen opgesteld waar mensen naar de uitwedstrijd van Feyenoord tegen Excelsior keken. In het centrum van de stad waren de supporters aanwezig op onder meer het Stadhuisplein en op de Meent. Ook bij de Erasmusbrug was een kijkplek ingericht, maar daar waren slechts een paar honderd mensen aanwezig. Enkele tientallen mensen namen na de wedstrijd een voorschot op het kampioenschap met een duik in de fontein op het Hofplein.
Feyenoord won de wedstrijd met 2-0. Volgende week zondag kan Feyenoord het kampioenschap definitief behalen als het in de eigen Kuip wint van Go Ahead Eagles.
Mocht Feyenoord de titel komende zondag pakken, dan is een dag later de officiële huldiging op het bordes van het stadhuis aan de Coolsingel, zo maakte de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb vorige week bekend.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
9 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
11 uur geleden