Feyenoordfans nemen met bescheiden feest voorschot op titel
ROTTERDAM (ANP) - Hoewel voor aanvang van de wedstrijd al vaststond dat Feyenoord deze zondag geen voetbalkampioen van Nederland zou worden, trokken toch duizenden aanhangers van de club naar het centrum van Rotterdam om te kijken naar hun club. De sfeer was ontspannen en gemoedelijk. De politie, die massaal en zichtbaar aanwezig was in het centrum van Rotterdam, hoefde niet in te grijpen.
Op verschillende plaatsen stonden grote schermen opgesteld waar mensen naar de uitwedstrijd van Feyenoord tegen Excelsior keken. In het centrum van de stad waren de supporters aanwezig op onder meer het Stadhuisplein en op de Meent. Ook bij de Erasmusbrug was een kijkplek ingericht, maar daar waren slechts een paar honderd mensen aanwezig. Enkele tientallen mensen namen na de wedstrijd een voorschot op het kampioenschap met een duik in de fontein op het Hofplein.
Feyenoord won de wedstrijd met 2-0. Volgende week zondag kan Feyenoord het kampioenschap definitief behalen als het in de eigen Kuip wint van Go Ahead Eagles.
Mocht Feyenoord de titel komende zondag pakken, dan is een dag later de officiële huldiging op het bordes van het stadhuis aan de Coolsingel, zo maakte de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb vorige week bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
15 uur geleden