Feyenoordfans marcheren in Rotterdam, camera Rijnmond krijgt klap
ROTTERDAM (ANP) - Honderden fans van Feyenoord lopen dinsdagavond in een optocht van het centrum van Rotterdam naar De Kuip voor het Champions League-duel tegen Celtic. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er ook honderden Celtic-supporters in de stad, maar zijn er vooralsnog geen grote ongeregeldheden te melden.
Tijdens de wandeltocht met een groot spandoek, oftewel de 'corteo', werd het wel onrustig toen een cameraploeg van RTV Rijnmond werd aangevallen. In de buurt van de koopgoot gaf een van de Feyenoord-aanhangers een klap op de camera. "Betreurenswaardig", noemt de politiewoordvoerder het. "Zij moeten gewoon hun werk kunnen doen. Dit gebeurde op het moment dat de politie het niet zag of niet direct in de buurt was."
Rijnmond was aanwezig om de stoet voor de sfeer te volgen met een livestream. "Na een klap op de camera van iemand uit de mars, hebben we de livestream stopgezet", valt te lezen op de website.
Feyenoord speelt om 21.00 uur tegen Celtic zijn eerste wedstrijd in de Champions League sinds het seizoen 2017-2018. Het duel tussen de landskampioenen van Nederland en Schotland is een herhaling van de door Feyenoord gewonnen finale in de Europa Cup I van 1970.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
10 uur geleden