Feyenoordfans marcheren in Rotterdam, camera Rijnmond krijgt klap
ROTTERDAM (ANP) - Honderden fans van Feyenoord lopen dinsdagavond in een optocht van het centrum van Rotterdam naar De Kuip voor het Champions League-duel tegen Celtic. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er ook honderden Celtic-supporters in de stad, maar zijn er vooralsnog geen grote ongeregeldheden te melden.
Tijdens de wandeltocht met een groot spandoek, oftewel de 'corteo', werd het wel onrustig toen een cameraploeg van RTV Rijnmond werd aangevallen. In de buurt van de koopgoot gaf een van de Feyenoord-aanhangers een klap op de camera. "Betreurenswaardig", noemt de politiewoordvoerder het. "Zij moeten gewoon hun werk kunnen doen. Dit gebeurde op het moment dat de politie het niet zag of niet direct in de buurt was."
Rijnmond was aanwezig om de stoet voor de sfeer te volgen met een livestream. "Na een klap op de camera van iemand uit de mars, hebben we de livestream stopgezet", valt te lezen op de website.
Feyenoord speelt om 21.00 uur tegen Celtic zijn eerste wedstrijd in de Champions League sinds het seizoen 2017-2018. Het duel tussen de landskampioenen van Nederland en Schotland is een herhaling van de door Feyenoord gewonnen finale in de Europa Cup I van 1970.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden