Feyenoordfans marcheren in Rotterdam, camera Rijnmond krijgt klap
ROTTERDAM (ANP) - Honderden fans van Feyenoord lopen dinsdagavond in een optocht van het centrum van Rotterdam naar De Kuip voor het Champions League-duel tegen Celtic. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er ook honderden Celtic-supporters in de stad, maar zijn er vooralsnog geen grote ongeregeldheden te melden.
Tijdens de wandeltocht met een groot spandoek, oftewel de 'corteo', werd het wel onrustig toen een cameraploeg van RTV Rijnmond werd aangevallen. In de buurt van de koopgoot gaf een van de Feyenoord-aanhangers een klap op de camera. "Betreurenswaardig", noemt de politiewoordvoerder het. "Zij moeten gewoon hun werk kunnen doen. Dit gebeurde op het moment dat de politie het niet zag of niet direct in de buurt was."
Rijnmond was aanwezig om de stoet voor de sfeer te volgen met een livestream. "Na een klap op de camera van iemand uit de mars, hebben we de livestream stopgezet", valt te lezen op de website.
Feyenoord speelt om 21.00 uur tegen Celtic zijn eerste wedstrijd in de Champions League sinds het seizoen 2017-2018. Het duel tussen de landskampioenen van Nederland en Schotland is een herhaling van de door Feyenoord gewonnen finale in de Europa Cup I van 1970.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
35 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
38 minuten geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geleden