Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoorder Wieffer gaat met een heerlijk gevoel naar Oranje

Feyenoorder Wieffer gaat met een heerlijk gevoel naar Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Mats Wieffer meldt zich maandag met een heerlijk gevoel voor het eerst bij het Nederlands elftal. "Veel beter dan het nu gaat, dat kan bijna niet", jubelde de middenvelder na de uitzege van Feyenoord op Ajax: 3-2. "Het is allemaal heel onwerkelijk. Maar je hoort mij niet klagen."

Wieffer was slechts 5 jaar oud toen Feyenoord voor het laatst van Ajax in de Johan Cruijff ArenA won (2-1). Salomon Kalou en Dirk Kuijt scoorden op 28 augustus 2005 in Amsterdam. Dit keer was Lutsharel Geertruida de gevierde man, met zijn winnende treffer in de 87e minuut. "Maar volgens mij redde Timon vlak voor dat doelpunt ook fantastisch", doelde de 23-jarige Wieffer op een mooie redding van zijn doelman Wellenreuther op een inzet van Mohammed Kudus.

"In de eerste helft speelden we veel te veel 'lange ballen' richting onze spits", zei Wieffer. "Daar moeten we het niet van hebben. In de tweede helft hebben we het veel beter gedaan. Ik denk dat we op basis van de tweede helft niet onverdiend gewonnen hebben. Dit is een belangrijke zege in de titelrace. We staan 6 punten voor op Ajax, met nog acht duels te gaan. Maar we zijn er nog lang niet."

Bondscoach Ronald Koeman heeft Wieffer opgeroepen voor de komende duels van Oranje in de EK-kwalificatie met Frankrijk en Gibraltar. Hij is tevreden over de samenwerking tussen Frenkie de Jong en Marten de Roon, maar is ook op zoek naar een jongere compagnon voor De Jong op het middenveld. Wieffer speelde vorig seizoen nog voor Excelsior. "Ik besef soms ook niet wat er allemaal gebeurt", zei hij. "Maar ik ga met een heerlijk gevoel naar Oranje."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

2 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

2 uur geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

3 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

4 uur geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

8 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

9 uur geleden