Feyenoorder Trauner nog twijfelgeval voor thuisduel met Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot weet nog niet zeker of Gernot Trauner zondag met Feyenoord tegen Ajax kan voetballen. "Hij is vandaag binnen gebleven", zei hij. "Zaterdag gaat hij wel trainen. We moeten dan kijken of hij iets voelt. Zoals trainers vaker zeggen, dit wordt een race tegen de klok."
Trauner is niet helemaal fit uit het verloren bekerduel van woensdag met FC Twente gekomen. De verdediger is in zijn eerste maanden bij Feyenoord uitgegroeid tot een steunpilaar in de defensie van de club uit Rotterdam. Slot is bereid een beetje risico met Trauner te nemen. "Maar niet als hij er dan later vijf weken uit kan liggen."
Feyenoord en Ajax staan in punten gelijk, met een puntje minder dan koploper PSV. "Als je naar hun doelsaldo kijkt, dan zie je dat het hen makkelijker afgaat", zei Slot. "Maar we staan in punten gelijk en ik zie ons echt niet als de underdog."
Fantastische ploeg
Slot zei wel benieuwd te zijn of Feyenoord er een gelijkwaardige wedstrijd van kan maken. "Ajax heeft een fantastische ploeg, dit is voor mij het beste Ajax van de laatste jaren. Zij hebben wel punten verloren, maar dat kwam vooral omdat ze veel kansen misten of de keeper van de tegenstander in grote vorm was. Het is niet onze intentie om te gaan verdedigen. Maar als dat zou moeten, dan hebben we van andere ploegen gezien hoe dat moet. Dat waren teams die met veel passie probeerden Ajax van scoren af te houden."
Waar Slot moet afwachten of Trauner de klassieker haalt, daar vreest Ajax-trainer Erik ten Hag dat Noussair Mazraoui niet kan meedoen. "Maar Ajax speelt altijd hetzelfde", zei Slot. "Dat is ook de verdienste van Ten Hag. Ik ken weinig trainers die hun ploeg zo mooi laten spelen als Erik dat doet."
Slot heeft ook gelezen dat hij misschien bij Ajax in beeld komt als Ten Hag vertrekt. "Maar daar kan ik me op dit moment absoluut geen voorstelling van maken", reageerde hij. "Zeker niet twee dagen voor de klassieker."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
49 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
13 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
16 uur geleden