Feyenoorder Til: het was gewoon niet top vandaag
ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Guus Til vond dat Feyenoord de nederlaag tegen Vitesse (0-1) zaterdag aan zichzelf te wijten had. "Het was gewoon niet top vandaag", zei de international. "Al vond ik dat deze wedstrijd niet echt een winnaar verdiende."
Til vond niet dat de slechte hervatting van de Eredivisie af kon worden geschoven op de moeizame start van dit jaar. Feyenoord zegde een trainingskamp in Spanje af vanwege vele coronabesmettingen. "Iedereen heeft daar mee te maken, daar kun je het niet op gooien", zei Til. "Maar dat het een valse start is, is zeker. We zitten nu tussen PSV en Ajax aan de ene kant en Vitesse aan de andere kant in. De uitslagen van de andere clubs zijn nu bepalend voor ons."
Vitesse heeft nog 3 punten minder dan Feyenoord. PSV en Ajax kunnen hun voorsprong op de Rotterdammers zondag vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.
Opportunistisch
Til zei ook dat tegenstanders misschien inmiddels beter weten hoe ze Feyenoord moeten bespelen. "Vitesse speelt heel opportunistisch. Wij voetballen met veel 'pressing'. Dat gaat lastig als de tegenstander vaak voor de lange bal kiest. Dan gaat het om de tweede bal, daar zijn we wat minder goed in. Het afjagen gingen ook wat minder goed vandaag", legde de oud-speler van AZ uit.
Kort na het doelpunt van Loïs Openda zorgde Til nog wel voor de 1-1, maar die treffer werd afgekeurd wegens buitenspel van Cyriel Dessers. "Dat was jammer, want we hadden na dat doelpunt nog wel het idee over Vitesse heen te gaan. We creëerden in de slotfase nog wel wat, maar het zat er niet in. Het schortte vandaag aan de eindpass."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Voetbalclub Go Ahead Eagles, de KNVB en de politie hebben niets waargenomen van eventuele spreekkoren over scheidsrechter Rob Dieperink bij het oefenduel afgelopen zaterdag tussen de club uit Deventer en Apollon Limassol uit Cyprus. Dat bevestigt een woordvoerder van Go Ahead aan het ANP, na berichtgeving door De Telegraaf. De arbiter overleed in de periode nadat hij het duel in Terwolde had gefloten. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft een verlenging van zijn periode als bondscoach van Curaçao nog niet uit zijn hoofd gezet. De 78-jarige trainer leek op het WK voetbal zijn laatste wedstrijd te hebben gecoacht, maar houdt nu de mogelijkheid van een langer verblijf open. "Ik zeg niet bij voorbaat nee," zei Advocaat woensdag.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Ilano Silva Timas overgenomen van MVV. De 23-jarige aanvaller maakt zo de overstap naar de Eredivisie en heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Rotterdammers.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De rust tijdens de finale van het WK voetbal zondag zal mogelijk langer duren dan de gebruikelijke 15 minuten door de halftime-show. Dat melden verschillende media, waaronder de BBC en The New York Times op basis van bronnen binnen wereldvoetbalbond FIFA. Het is onduidelijk hoelang de show precies zal duren.
6 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.
7 uur geleden