Feyenoorder Til: het was gewoon niet top vandaag
ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Guus Til vond dat Feyenoord de nederlaag tegen Vitesse (0-1) zaterdag aan zichzelf te wijten had. "Het was gewoon niet top vandaag", zei de international. "Al vond ik dat deze wedstrijd niet echt een winnaar verdiende."
Til vond niet dat de slechte hervatting van de Eredivisie af kon worden geschoven op de moeizame start van dit jaar. Feyenoord zegde een trainingskamp in Spanje af vanwege vele coronabesmettingen. "Iedereen heeft daar mee te maken, daar kun je het niet op gooien", zei Til. "Maar dat het een valse start is, is zeker. We zitten nu tussen PSV en Ajax aan de ene kant en Vitesse aan de andere kant in. De uitslagen van de andere clubs zijn nu bepalend voor ons."
Vitesse heeft nog 3 punten minder dan Feyenoord. PSV en Ajax kunnen hun voorsprong op de Rotterdammers zondag vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.
Opportunistisch
Til zei ook dat tegenstanders misschien inmiddels beter weten hoe ze Feyenoord moeten bespelen. "Vitesse speelt heel opportunistisch. Wij voetballen met veel 'pressing'. Dat gaat lastig als de tegenstander vaak voor de lange bal kiest. Dan gaat het om de tweede bal, daar zijn we wat minder goed in. Het afjagen gingen ook wat minder goed vandaag", legde de oud-speler van AZ uit.
Kort na het doelpunt van Loïs Openda zorgde Til nog wel voor de 1-1, maar die treffer werd afgekeurd wegens buitenspel van Cyriel Dessers. "Dat was jammer, want we hadden na dat doelpunt nog wel het idee over Vitesse heen te gaan. We creëerden in de slotfase nog wel wat, maar het zat er niet in. Het schortte vandaag aan de eindpass."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
59 minuten geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
1 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
4 uur geleden