Feyenoorder Til: het was gewoon niet top vandaag
ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Guus Til vond dat Feyenoord de nederlaag tegen Vitesse (0-1) zaterdag aan zichzelf te wijten had. "Het was gewoon niet top vandaag", zei de international. "Al vond ik dat deze wedstrijd niet echt een winnaar verdiende."
Til vond niet dat de slechte hervatting van de Eredivisie af kon worden geschoven op de moeizame start van dit jaar. Feyenoord zegde een trainingskamp in Spanje af vanwege vele coronabesmettingen. "Iedereen heeft daar mee te maken, daar kun je het niet op gooien", zei Til. "Maar dat het een valse start is, is zeker. We zitten nu tussen PSV en Ajax aan de ene kant en Vitesse aan de andere kant in. De uitslagen van de andere clubs zijn nu bepalend voor ons."
Vitesse heeft nog 3 punten minder dan Feyenoord. PSV en Ajax kunnen hun voorsprong op de Rotterdammers zondag vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.
Opportunistisch
Til zei ook dat tegenstanders misschien inmiddels beter weten hoe ze Feyenoord moeten bespelen. "Vitesse speelt heel opportunistisch. Wij voetballen met veel 'pressing'. Dat gaat lastig als de tegenstander vaak voor de lange bal kiest. Dan gaat het om de tweede bal, daar zijn we wat minder goed in. Het afjagen gingen ook wat minder goed vandaag", legde de oud-speler van AZ uit.
Kort na het doelpunt van Loïs Openda zorgde Til nog wel voor de 1-1, maar die treffer werd afgekeurd wegens buitenspel van Cyriel Dessers. "Dat was jammer, want we hadden na dat doelpunt nog wel het idee over Vitesse heen te gaan. We creëerden in de slotfase nog wel wat, maar het zat er niet in. Het schortte vandaag aan de eindpass."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
8 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
11 uur geleden