Feyenoorder Til: het was gewoon niet top vandaag
ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Guus Til vond dat Feyenoord de nederlaag tegen Vitesse (0-1) zaterdag aan zichzelf te wijten had. "Het was gewoon niet top vandaag", zei de international. "Al vond ik dat deze wedstrijd niet echt een winnaar verdiende."
Til vond niet dat de slechte hervatting van de Eredivisie af kon worden geschoven op de moeizame start van dit jaar. Feyenoord zegde een trainingskamp in Spanje af vanwege vele coronabesmettingen. "Iedereen heeft daar mee te maken, daar kun je het niet op gooien", zei Til. "Maar dat het een valse start is, is zeker. We zitten nu tussen PSV en Ajax aan de ene kant en Vitesse aan de andere kant in. De uitslagen van de andere clubs zijn nu bepalend voor ons."
Vitesse heeft nog 3 punten minder dan Feyenoord. PSV en Ajax kunnen hun voorsprong op de Rotterdammers zondag vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.
Opportunistisch
Til zei ook dat tegenstanders misschien inmiddels beter weten hoe ze Feyenoord moeten bespelen. "Vitesse speelt heel opportunistisch. Wij voetballen met veel 'pressing'. Dat gaat lastig als de tegenstander vaak voor de lange bal kiest. Dan gaat het om de tweede bal, daar zijn we wat minder goed in. Het afjagen gingen ook wat minder goed vandaag", legde de oud-speler van AZ uit.
Kort na het doelpunt van Loïs Openda zorgde Til nog wel voor de 1-1, maar die treffer werd afgekeurd wegens buitenspel van Cyriel Dessers. "Dat was jammer, want we hadden na dat doelpunt nog wel het idee over Vitesse heen te gaan. We creëerden in de slotfase nog wel wat, maar het zat er niet in. Het schortte vandaag aan de eindpass."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ricardo Pepi ontbreekt in de selectie van de Verenigde Staten voor de komende duels met Haïti in de kwartfinale van de Nations League. Bondscoach Mauricio Pochettino vindt het verstandiger dat de spits de komende weken bij PSV helemaal fit wordt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Frenkie de Jong is terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de middenvelder van FC Barcelona opgeroepen voor de laatste interlands in de groepsfase van de Nations League tegen Griekenland en Duitsland.
2 uur geleden