Feyenoorder Teixeira breekt kuitbeen op training
ROTTERDAM (ANP) - João Teixeira is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. De Portugees heeft vrijdag op de training een kuitbeen gebroken. "Dat kan er ook nog wel bij", zuchtte trainer Dick Advocaat op een persconferentie voor het uitduel van zondag met Vitesse.
Orkun Kökcü is donderdag op de training geblesseerd geraakt en aanvoerder Steven Berghuis ontbreekt zondag waarschijnlijk ook tegen Vitesse. Hij viel vorige week tegen VVV uit met een liesblessure. "Achter zijn naam staat een groot vraagteken", zei Advocaat. "Leroy Fer en Luis Sinisterra kunnen 45 minuten of hooguit 60 minuten spelen en Ridgeciano Haps is er mogelijk begin januari weer bij. Maar we zijn er maanden goed doorheen gerold. Dus de komende duels met Vitesse en Heerenveen kunnen er ook wel bij."
Feyenoord staat derde op de ranglijst, op basis van een beter doelsaldo dan Vitesse. "Ze spelen goed voetbal, met heel veel pressie", zei Advocaat over de tegenstander uit Arnhem. "Oussama Tannane en Riechedly Bazoer zijn de grote spelers daar. Die doen het erg goed, maar ze hebben meer goede spelers."
Trainer Dick Advocaat maakt aan het einde van het seizoen plaats voor Arne Slot. De 73-jarige Hagenaar kent de verhalen dat hij mogelijk eerder vertrekt, maar wilde die graag ontkrachten. "Ik blijf gewoon tot het einde van het seizoen. Dat hebben we afgesproken en dat doe ik ook. Daar is ook geen twijfel over, hoor", zei hij. "Bij mij is er ook geen rancune. Feyenoord heeft alles gewoon netjes gespeeld. Er is twee maanden geleden aan mij gevraagd wat ik ging doen. Ik zei: ik stop op zeker. Daar kunnen jullie wel rekening mee houden. Dan gaan zij verder, dat is logisch."
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.
39 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Engeland heeft in de nacht van zondag op maandag een einde gemaakt aan de Mexicaanse hoop op een wereldtitel. Het elftal van Thomas Tuchel versloeg het gastland in het Mexico City Stadium met 3-2. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden voor de Engelsen, die vanaf de 54e minuut in de tweede helft met tien man speelden. Engeland speelt in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Noorwegen.
6 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Neymar (34) heeft zijn interlandloopbaan na de uitschakeling van Brazilië op het WK van de Verenigde Staten, Canada en Mexico beëindigd. Dat heeft de 34-jarige voetballer bekendgemaakt. Neymar besloot zijn carrière met een 2-1-nederlaag in de achtste finales tegen Noorwegen.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tussen Mexico en Engeland is een uur uitgesteld. Dat heeft de FIFA besloten vanwege de weersomstandigheden in de hoofdstad van Mexico. Er zijn regen- en onweersbuien bij het Mexico City Stadium. De winnaar van het duel treft Noorwegen in de kwartfinales van het WK. De aftrap staat gepland om 03.00 uur (Nederlandse tijd).
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Ståle Solbakken won in het New York New Jersey Stadium in East Rutherford verrassend met 2-1 van Brazilië. Erling Haaland was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Noorwegen speelt zaterdag in Miami tegen de winnaar van de wedstrijd in de achtste finales tussen Mexico en Engeland.
10 uur geleden