Feyenoorder Shiloh 't Zand kiest voor Suriname
ROTTERDAM (ANP) - Shiloh 't Zand gaat zijn interlands voor Suriname spelen. "Ik voel de trots, ik voel de roots", laat de middenvelder van Feyenoord weten. "Het is tijd om iets terug te geven aan het land van mijn familie."
De 21-jarige 't Zand werd in het begin van het seizoen verhuurd aan Heracles Almelo, maar is inmiddels teruggekeerd naar Feyenoord. "Shiloh is een speler met internationale potentie", reageert manager Brian Tevreden van de Surinaamse voetbalbond. "Zijn keuze voor Suriname laat zien dat we op het juiste pad zitten."
Suriname plaatste zich eind maart voor de Gold Cup, na twee zeges op Martinique (1-0 en 0-1). De formatie van bondscoach Stanley Menzo speelde met spelers die actief zijn in het Nederlandse betaald voetbal zoals Richonell Margaret, Liam van Gelderen (beiden RKC), Silvinho Esajas (FC Volendam) en Etienne Vaessen (FC Groningen).
Korte termijn
Maandag werd duidelijk dat Suriname op korte termijn ook enkelvoudig Oranje-international Jean-Paul Boëtius (SV Darmstadt), Yannick Leliendal (FC Volendam), Marcelencio Esajas (TOP Oss), Tayrell Wouter (Apollon Limassol), Nigel Lonwijk (Huddersfield Town) en Jay-Roy Grot (Odense BK) speelgerechtigd wil maken voor het Surinaamse elftal.
Suriname werd tijdens de loting voor de Gold Cup gekoppeld aan Mexico, Costa Rica en de Dominicaanse Republiek. Bondscoach Dick Advocaat stuit met Curaçao op Canada, Honduras en El Salvador.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
7 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
14 uur geleden