Feyenoorder Pedersen opgenomen in Noorse selectie WK-kwalificatie
OSLO (ANP) - Marcus Holmgren Pedersen is door de bondscoach van Noorwegen opgenomen in de voorlopige selectie van 26 spelers voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland. De 21-jarige rechtsback, die deze zomer de overstap van Molde naar Feyenoord maakte, speelde tot nu toe twee interlands voor zijn land in de nationale ploeg voor spelers onder 21 jaar.
Naast Pedersen heeft bondscoach Ståle Solbakken ook sterspeler Erling Haaland en oud Vitesse- en Heerenveen-huurling Martin Ødegaard opgeroepen. Oud-AZ-rechtsback Jonas Svensson, die momenteel in Turkije speelt, is niet opgenomen in de selectie.
Noorwegen speelt op 1 september tegen Nederland een thuiswedstrijd in groep G. Daarna volgen uitwedstrijden tegen Montenegro en Gibraltar. Nederland treft op 4 september thuis Montenegro en ontvangt op 7 september Turkije.
De Nederlandse bondscoach Louis van Gaal maakt komende vrijdag zijn definitieve selectie voor het drieluik bekend.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden