Feyenoorder Pedersen opgenomen in Noorse selectie WK-kwalificatie
OSLO (ANP) - Marcus Holmgren Pedersen is door de bondscoach van Noorwegen opgenomen in de voorlopige selectie van 26 spelers voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland. De 21-jarige rechtsback, die deze zomer de overstap van Molde naar Feyenoord maakte, speelde tot nu toe twee interlands voor zijn land in de nationale ploeg voor spelers onder 21 jaar.
Naast Pedersen heeft bondscoach Ståle Solbakken ook sterspeler Erling Haaland en oud Vitesse- en Heerenveen-huurling Martin Ødegaard opgeroepen. Oud-AZ-rechtsback Jonas Svensson, die momenteel in Turkije speelt, is niet opgenomen in de selectie.
Noorwegen speelt op 1 september tegen Nederland een thuiswedstrijd in groep G. Daarna volgen uitwedstrijden tegen Montenegro en Gibraltar. Nederland treft op 4 september thuis Montenegro en ontvangt op 7 september Turkije.
De Nederlandse bondscoach Louis van Gaal maakt komende vrijdag zijn definitieve selectie voor het drieluik bekend.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
42 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
1 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
1 uur geleden