
Feyenoorder Ivanusec scoort voor Kroatië, Turkije ontsnapt
RIJEKA (ANP) - Met twee Ajacieden (Josip Sutalo en Borna Sosa) en een Feyenoorder (Luka Ivanusec) in de basis heeft Kroatië de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Letland simpel gewonnen: 5-0.
Ivanusec nam in de eerste helft de tweede Kroatische treffer voor zijn rekening. Spits Bruno Petkovic maakte de 1-0 en de 3-0. Na rust voerde Andrej Kramaric de score verder op. Invaller Mario Pasalic bepaalde de eindstand.
In dezelfde groep D leek Turkije te struikelen over Armenië, maar vlak voor tijd voorkwam invaller Bertug Yildirim een nederlaag: 1-1. Bij de Turken had voormalig Feyenoorder Orkun Kökçü een basisplaats.
Turkije gaat momenteel aan kop met 10 punten uit vijf duels, gevolgd door Kroatië (7 punten uit drie duels). Armenië, dat maandag tegen de Kroaten speelt, heeft eveneens 7 punten, maar wel een wedstrijd meer gespeeld. De eerste twee landen verzekeren zich van een ticket voor het EK.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.
5 uur geledenZURICH (ANP) - Daniëlle van de Donk en bondscoach Andries Jonker zitten niet op één lijn over het feit of de middenveldster had kunnen starten tegen Engeland (0-4). Van de Donk gaf na het duel tegenover de NOS aan dat ze zich woensdagochtend na eerdere liesklachten goed genoeg voelde, maar dat de keuze dinsdagavond al was gemaakt. Volgens Jonker was het "heel duidelijk dat ze niet kon starten", zei hij tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het EK-duel met titelverdediger Engeland met groot verschil verloren: 0-4. De Engelsen waren kwalitatief veel sterker en scoorden zowel voor als na rust twee keer. De score had nog hoger kunnen uitvallen.
7 uur geledenZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het tweede EK-duel met titelverdediger Engeland ruim verloren (0-4) en zijn daardoor dicht bij uitschakeling. Als Frankrijk later op woensdag Wales verslaat, is voor Oranje zondag in het laatste groepsduel met Frankrijk een zege met drie doelpunten verschil nodig voor een plek in de kwartfinales.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, merkte al langer dat Ruben van Bommel een volgende stap wilde maken in zijn voetballoopbaan. Dat zegt hij in een vraaggesprek met Voetbal International. Van Bommel staat op het punt de overstap naar PSV te maken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.
10 uur geledenZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. De 169-voudig international heeft lichte klachten en bekijkt tijdens het warmlopen nog of ze wel kan invallen. "Een hard gelag, maar we hebben een sterke ploeg", zei bondscoach Andries Jonker voor de camera van de NOS.
10 uur geleden