Feyenoorder Haps scoort als echte linksbuiten
ROTTERDAM (ANP) - Ridgeciano Haps geniet van zijn nieuwe rol bij Feyenoord. Als linksbuiten droeg hij met een treffer bij aan de ruime zege van zijn ploeg op NAC Breda in de halve finale van de KNVB-beker (7-1).
Haps verschalkte doelman Nick Olij met een stiftbal, als een volleerde aanvaller. "Ik heb vroeger in de jeugd ook als linksbuiten gespeeld", zei hij. "Dus ik weet wel een beetje wat ze nu van me vragen. Maar uiteindelijk lagen er meer kansen voor mij als linksback. Dat is nog steeds mijn favoriete positie."
Trainer Dick Advocaat heeft Haps nodig als linksbuiten omdat Luis Sinisterra dit seizoen niet meer in actie komt en Sam Larsson een lucratief avontuur in China is aangegaan. Zondag tegen PSV speelde hij voor het eerst links voorin en nu tegen NAC weer.
"Ik speel waar de trainer me nodig heeft", zegt de voetballer die vanaf november een kleine drie maanden aan de kant stond een knieblessure. "Ik doe mijn best en probeer mijn team zo te helpen. Ik steek nog steeds veel arbeid in het verdedigen. Ik denk dat onze linksback Malacia blij met me is."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
17 uur geleden