Feyenoorder Haps scoort als echte linksbuiten
ROTTERDAM (ANP) - Ridgeciano Haps geniet van zijn nieuwe rol bij Feyenoord. Als linksbuiten droeg hij met een treffer bij aan de ruime zege van zijn ploeg op NAC Breda in de halve finale van de KNVB-beker (7-1).
Haps verschalkte doelman Nick Olij met een stiftbal, als een volleerde aanvaller. "Ik heb vroeger in de jeugd ook als linksbuiten gespeeld", zei hij. "Dus ik weet wel een beetje wat ze nu van me vragen. Maar uiteindelijk lagen er meer kansen voor mij als linksback. Dat is nog steeds mijn favoriete positie."
Trainer Dick Advocaat heeft Haps nodig als linksbuiten omdat Luis Sinisterra dit seizoen niet meer in actie komt en Sam Larsson een lucratief avontuur in China is aangegaan. Zondag tegen PSV speelde hij voor het eerst links voorin en nu tegen NAC weer.
"Ik speel waar de trainer me nodig heeft", zegt de voetballer die vanaf november een kleine drie maanden aan de kant stond een knieblessure. "Ik doe mijn best en probeer mijn team zo te helpen. Ik steek nog steeds veel arbeid in het verdedigen. Ik denk dat onze linksback Malacia blij met me is."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
6 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden