Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoorder Haps scoort als echte linksbuiten

Feyenoorder Haps scoort als echte linksbuiten

ROTTERDAM (ANP) - Ridgeciano Haps geniet van zijn nieuwe rol bij Feyenoord. Als linksbuiten droeg hij met een treffer bij aan de ruime zege van zijn ploeg op NAC Breda in de halve finale van de KNVB-beker (7-1).

Haps verschalkte doelman Nick Olij met een stiftbal, als een volleerde aanvaller. "Ik heb vroeger in de jeugd ook als linksbuiten gespeeld", zei hij. "Dus ik weet wel een beetje wat ze nu van me vragen. Maar uiteindelijk lagen er meer kansen voor mij als linksback. Dat is nog steeds mijn favoriete positie."

Trainer Dick Advocaat heeft Haps nodig als linksbuiten omdat Luis Sinisterra dit seizoen niet meer in actie komt en Sam Larsson een lucratief avontuur in China is aangegaan. Zondag tegen PSV speelde hij voor het eerst links voorin en nu tegen NAC weer.

"Ik speel waar de trainer me nodig heeft", zegt de voetballer die vanaf november een kleine drie maanden aan de kant stond een knieblessure. "Ik doe mijn best en probeer mijn team zo te helpen. Ik steek nog steeds veel arbeid in het verdedigen. Ik denk dat onze linksback Malacia blij met me is."

Meer uit Voetbal

Senegal mag na ruime zege op Irak hopen op vervolg op WK

TORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.

1 uur geleden
Dembélé leidt Fransen naar groepswinst op WK met zege op Noren

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.

1 uur geleden
Coach Congo: Afrikaanse wereldkampioen voetbal kwestie van tijd

ATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.

1 uur geleden
Middenvelder Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.

2 uur geleden
Marokkaanse voetballer Hakimi in cassatie in verkrachtingszaak

VERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.

2 uur geleden
FC Dordrecht stelt Nuijten aan als nieuwe hoofdtrainer

DORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.

3 uur geleden
Noorwegen begint tegen Frankrijk zonder Haaland

FOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.

4 uur geleden